Správy

Brúste korčule na ľadovú plochu: Na Sekčove je verejné klzisko zdarma, FOTO+VIDEO

Zimné radovánky si vo veľkom môžete dopriať aj na Sekčove. Je tam totiž sprístupnené verejné klzisko a to úplne zdarma. Boli sme sa na mieste pozrieť.

Zdroj: Dnes24.sk

Za ZŠ Sibírska na najväčšom sídlisku v Prešove, Sekčovčanov a spol. láka k pohybu verejné klziko. To tam sprístupnili pred pár dňami a je úplne zdarma.

Niekoľko dní sa o spojazdnenie klziska pokúšali tunajší dobrovoľní hasiči. Podarilo sa im to cez víkend a na plochu tak mohli vykorčuľovať nadšenci korčuľovania či ľadového hokeja. V časej našej návštevy boli k dispozícii aj hokejové bránky. „Je to super, že si môžeme zajazdiť, pretože zimný štadión prechádza rekonštrukciou, čo minulú zimu ešte neplatilo. Keďže sme pod holým nebom, musíme rátať aj s odhŕňanám snehu, ale s tým nemáme najmenší problém,“ zveril sa nám Sabinovčan Peter.

Školákom sa síce vianočné prázdniny skončili už pred vyše týždňom, ale najmä teraz si dosýta môžu užívať hŕbu snehu či zimné šantenie. A to sa týka i spomínaného klziska. Hneď po škole tam zvyknú na ľad naskákať ako ryby do vody a užívajú si voľný čas. „Páči sa mi, ako ujovia hasiči pre nás urobili klzisko. Prídem sa sem pozrieť a pošmýkať aj zajtra,“ povedal nám 9-ročný Tomáško. Jeho staršia sestra sa zatiaľ prezúvala do korčúľ a prezradila nám, že na nich stála prvýkrát po dlhšej dobe.

„Nebola som na korčuliach už pekných 10 rokov, takže je to teraz vlastne obnovená premiéra. Prídeme sem hneď, ako sa nám dá a využijeme chvíľu na to, aby sa nám trochu začervenali líca,“ smiala sa Zuzana. A ako to na mieste vlastne vyzerá si pozrite na našich záberoch.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Neviete kam skočiť po škole, či práci? Na Sekčove sa môžete korčuľovať
11
Galéria
Foto: Ľubomír Hudačko
Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM