Správy

Darček pre Strednú športovú školu v Trenčíne: Elektromobil na FOTKÁCH a VIDEU

Škola bude nový ekologický elektromobil využívať najmä ako sprievodné vozidlo počas cyklistických tréningov. Pozrite, aký má dojazd.

Zdroj: Dnes24.sk

Tréningy cyklistického tímu Strednej športovej školy v Trenčíne budú od utorka ekologickejšie a šetrnejšie k zdraviu mladých športovcov. Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) ako zriaďovateľ venoval jedinej strednej športovej škole v kraji elektromobil. Využívať ho budú ako sprievodné vozidlo počas tréningov.

Ako informoval predseda TSK Jaroslav Baška, kraj uspel vo výzve Envirofondu a výsledkom je nový elektromobil za 30.000 eur. Envirofond sa podieľal na financovaní automobilu 95 percentami, päť percent zafinancoval TSK z vlastných zdrojov.

„Je to v poradí piaty elektromobil, ktorý má Trenčiansky samosprávny kraj. Slúžiť bude na cyklistické tréningy. Je šetrný k životnému prostrediu, nevylučuje oxid uhličitý a je aj ekonomickejší. Ide o najnovší typ elektromobilu, maximálny dojazd má 380 kilometrov, priemerný 300 kilometrov," skonštatoval Baška s tým, že v Trenčianskom kraji pribúdajú nielen elektromobily, ale aj nabíjacie stanice.

Cyklistický tréner na Strednej športovej škole Roman Broniš si rovnako nový elektromobil pochvaľuje.„Au­tomobil využívame pri tréningu každý deň. Máme v ňom rezervné kolesá, nápoje pre cyklistov. Často trénujeme rýchlosť pretekov, takže chalani často jazdia za autom. Staré auto vypúšťalo splodiny, za týmto novým sa im bude lepšie dýchať. Elektromobil má plynulejší rozbeh, všetko to bude lepšie," doplnil tréner.

Ako dodal, cyklistický tím Strednej športovej školy má 19 členov, automobil bude využitý dopoludnia i popoludní a ročne najazdí niekoľko desiatok tisíc kilometrov. Nabíjať ho budú vo vlastnej garáži, onedlho by mali dostať rýchlonabíjačku, ktorá ho nabije za štyri hodiny.

„Automobil plánujeme využívať aj na pretekoch. Bude to dobrá reklama a inšpirácia aj pre ostatných. Do budúcnosti budú zrejme všetci prechádzať na elektromobily, taký je trend," Broniš.

Pozrite si aj fotogalériu nového elektromobilu, ktorý získala SŠŠ v Trenčíne

FOTO: Nový elektromobil venovala SŠŠ v Trenčíne naša župa
8
Galéria
Zdroj: TASR

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM