JAB

Dobrovoľníci a mesto spojili sily: Z nového klziska sa budú môcť tešiť aj na sídlisku Západ

Len nedávno otvorili nové klzisko v centre Spišskej. No z takéhoto lákadla sa môžu tešiť aj ľudia v iných častiach nášho mesta. Onedlho i na sídlisku Západ.

Zdroj: Dnes24.sk

Myšlienka hlavy nášho mesta využiť chladné počasie a spraviť deťom či dospelým prírodné klzisko sa stretla s pozitívnym ohlasom a okrem klziska v centra Spišskej pribúdajú postupne aj ďalšie. Niekoľko dobrovoľníkov sa zišlo aj v uplynulú sobotu na dvore základnej školy na sídlisku Západ, aby tam pripravili pre verejnosť nové klzisko.

Do brigády sa mohol zapojiť každý, kto mal čas a chuť. A to za spoluúčasti mesta, ktoré okrem náradia muselo vyriešiť aj to, z čoho urobiť mantinely prírodného klziska, keďže Perinbaba bola v našom meste zatiaľ na sneh skúpa. Nakoniec poriadnu hŕbu snehu priviezli zo zimného štadióna, z ktorej dobrovoľníci mantinely napokon urobili.

Celá akcia sa niesla v dobrej nálade a pomôcť prišla aj vedúca školského oddelenia či niektorí noví poslanci. „Veľmi sa teším z tejto akcie a ak nám počasie bude priať, budeme radi, keď si tento ľad užijú obyvatelia sídliska čo najdlhšie. Tento školský dvor má veľký potenciál a chceli by sme aj do budúcna tu realizovať ďalšie akcie, samozrejme so súhlasom riaditeľky školy a s podporou mesta,“ povedal dlhoročný poslanec a spoluorganizátor akcie Adnan Akram.

Ako doplnil, o ľad sa budú starať dobrovoľníci, ktorí ho budú chodiť pravidelne polievať. Ak počasie bude priaznivé, obyvatelia sídliska ho budú môcť vyskúšať už tento víkend.

Prírodné klzisko si môžu užívať aj deti na Základnej škole Komenského na sídlisku Mier, ale skrátka neprídu ani študenti Strednej odbornej školy ekonomickej, ktorí hodiny telesnej výchovy trávia na vlastnom klzisku, ktoré škola urobila v jej areáli na tenisových kurtoch. No a nové klzisko otvorili nedávno pred budovou Reduty, navyše, momentálne tam vzniká ďalšie.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Nové klzisko poteší aj ľudí na sídlisku Západ: Pozrite si FOTKY priamo z miesta
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM