Dočkali sme sa aj v Prešove: Prebehlo rozsvietenie vianočného stromčeka, VIDEO

To, na čo čakáme pred každými najkrajšími sviatkami roka je tu. V Prešove už prebehlo rozsvietenie vianočného stromčeka, takto to vyzeralo na mieste.

Zdroj: Dnes24.sk

Na Hlavnej sa v metropole Šariša zišli najmä rodičia so svojimi ratolesťami nielen kvôli Mikulášovi, ale aj kvôli rozsvieteniu vianočného stromčeka. Ten je na svojom mieste už nejaký ten deň, ale doposiaľ nebol rozžiarený.

Stalo sa tak až práve v Deň sv. Mikuláša. Ten ho spolu s viceprimátorom Vladimírom Feľbabom, čertom, anjelom a deťmi odpočítavaním pre sviatočný čas definitívne dal do žiarivej prevádzky. „Ešte sme na Mikuláša v centre mesta neboli, takže sme sa tešili a chceli sme vidieť aj stromček. U nás tak vládne spokojnosť, máme, čo sme chceli,“ zhodnotila podujatie Prešovčanka Alena so synátorom.

Medzitým hlavný hrdina večera porozdával ceny pre najmenších, ktorí sa zapojili do súťaže a vyplnili hlavolam. Ušlo sa hneď 100 výhercom, takže títo najmladší obyvatelia mesta sa potešili hneď dvakrát. „My sme sa do súťaže nezapojili, ale nevadí nám to, balíček od Mikuláša dcérka dostala aj tak. Možno tak spravíme nabudúci rok, uvidíme,“ zdôverila sa nám s oslavou 6. decembra aj Mária z Kendíc. Viac už sledujte vo videu a fotogalérii.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Dominanta Vianoc už žiari farbami: Stromček v Prešove rozsvietili
5
Galéria
Foto: Ľubomír Hudačko
Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM