Peter Simon Správy

Dostalo sa im pocty: Na týchto Rožňavčanov môžeme byť hrdí, FOTO a VIDEO

Primátor mesta Rožňava odovzdal laureátom najvyššie mestské ocenenia. Pozrite si mená Rožňavčanov, na ktorých môžeme byť hrdí.

Zdroj: Dnes24.sk

Slávnostná udalosť sa uskutočnila pri príležitosti prvej písomnej zmienky o meste Rožňava.

Prvá písomná zmienka o meste Rožňava sa viaže na 3. februára 1291. Pri príležitosti tohto výročia sa uskutočnilo slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Rožňave, na ktorom sa odovzdávali najvyššie mestské ocenenia.

Odovzdávanie najvyšších mestských ocenení sa konalo v kongresovej sále historickej budovy radnice od 10:30 hod. Nechýbal ani kultúrny program v podaní Základnej umeleckej školy v Rožňave.

V sobotu, 3. februára 2019, na slávnostnom zasadnutí mestského zastupiteľstva, konanom pri príležitosti výročia 1. zmienky o meste Rožňava, sa už po 24-krát, uskutočnil slávnostný akt, na ktorom boli odovzdané najvyššie mestské ocenenia.

Poslanci mestského zastupiteľstva, na svojom zasadnutí v roku 1995, schválili štatút, podľa ktorého, vrátane jeho doplnkov, každoročne udeľujú verejné uznania a pochvaly. A to – Čestné občianstvo mesta Rožňava a Cenu mesta Rožňava. Podľa Štatútu mesta Rožňava, môže mestské zastupiteľstvo udeliť Čestné občianstvo osobám, ktoré sa obzvlášť významným spôsobom zaslúžili o rozvoj a zveľadenie mesta, jeho záujmov a šírenie jeho dobrého mena vo svete, alebo ktorí obohatili ľudské poznanie vynikajúcimi tvorivými výkonmi.

„Som veľmi rád, že som mohol týchto ľudí oceniť, robia toho naozaj veľa, či sú to ľudia zo športovej, kultúrnej alebo inej sféry. Takto teda naše mesto reklamujú a propagujú aj v iných mestách, či štátoch a som veľmi rád, že som ich takto mohol oceniť. Do budúcna by som chce požiadať našich obyvateľov Rožňavy, ktorí majú v susedstve nejakého šikovného a dobrého človeka, ktorý dáva veľkú pridanú hodnotu Rožňave, aby nám o nich dali vedieť,“ povedal pre náš web primátor mesta Michal Domik.

Návrh na Čestné občianstvo schválené v júni roku 2018 a to Natálii Šubrtovej, ktorá je navádzačkou Rožňavčanky, Henriety Farkašovej. Tá sa však na oceňovanie dostaviť nevedela. Cenu mesta si prevzali Ing. Martin Markušovský a Mestské divadlo Actores Rožňava. Cenu primátora mesta získali Ondrej Pózman, Mgr. Helena Novotná a Peter Szabó.

Pozrite si v našej galérii desiatky fotiek z odovzdávania najvyšších mestských ocenení.

„Toto ocenenie ma naozaj veľmi dojalo. Ďakujem veľmi pekne mestu Rožňava, že som ho mohol získať. Verím, že aj naďalej budem pokračovať vo svojej športovej činnosti a propagácii nášho mesta,“ povedal pre náš web silový trojbojár, Peter Szabó.

„V prvom rade musím oceniť prácu kolegov, to ocenenie nepatrí iba mne, ale všetkým ľudom, ktorí nám pomáhajú, ktorí sa snažia priložiť ruku k dielu, aby v Rožňave bolo divadlo, bola kultúra. Veľmi si toto ocenenie vážim. Je to už naše druhé ocenenie a sme hrdí na našu prácu aj naše mesto, takže nás toto zaväzuje, aby sme pracovali ďalej,“ uviedla pre Rožňavu24 riaditeľka mestského divadla Actores, Tatiana Masníková.

Obrazom: Odovzdávanie najvyšších mestských ocenení (3. február 2019)
45
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM