Aktualizované Kultúra

Elán oslávi 50 rokov existencie aj v Prešove: V našom meste zahrá po 14 rokoch

Skupina Elán oslavuje tento rok už svoje 50. výročie. Pri tejto príležitosti vystúpi aj v Prešove, kde nehrala od roku 2004. Stane sa tak na amfiteátri.

Ilustračný obrázok k článku Elán oslávi 50 rokov existencie aj v Prešove: V našom meste zahrá po 14 rokoch
Zdroj: Jano Taufer

Najúspešnejšia československá rocková kapela Elán tento rok oslavuje svoje 50. výročie, pričom najväčšie oslavy sa začnú o tri mesiace.

Hneď hrali

Päťdesiat rokov na hudobnej scéne približujú prostredníctvom videoseriálu členovia kapely Elán svojim fanúšikom už teraz na svojej facebookovej stránke, kde sa každú nedeľu objavuje jeden diel. „S Vašom sme sa poznali z ľudovej školy umenia, kde sme chodili na klavír. On mal kapelu už predtým, ale nebolo to ono. Založil novú a môj spolužiak, Ďuro Farkaš, sa ma spýtal, či by som neskúsil hrať s Vašom v kapele. Hneď sme sa stretli, hneď sme sa dohodli a hneď sme hrali,“ povedal v jednej z častí líder kapely Jožo Ráž.

Elán - Ľúbim ťa
1
Galéria

Tento rok však Elán nielen oslavuje a spomína, ale aj aktívne pracuje na svojom 15. štúdiovom albume. Z neho už v slovenskom éteri niekoľko týždňov znie úvodný singel Ľúbim ťa, ktorý kapela premiérovo predstavila počas finálového večera súťaže Miss Slovensko. Autorom skladby je Pavol Jursa, ktorý sa v minulosti autorsky podieľal aj na iných hitoch kapely, napr. Dresy, Čakám ťa láska, Ja viem či Zaľúbení.

Po 14 rokoch

Najväčšie oslavy pre fanúšikov i samotnú kapelu naplno vypuknú už o tri mesiace, kedy sa koncertom v Banskej Bystrici odštartuje turné Elán 50 rokov tour 2018. Počas jednotlivých koncertov kapela odohrá takmer tri desiatky skladieb zo všetkých období svojej existencie. Pôvodne čisto halové turné dostalo aj nečakaný úvod, kedy sa kapela predstaví na troch open air koncertoch na známych a obľúbených amfiteátroch. Pre Prešov to bude prvý koncert kapely po 14 rokoch.

Elán 50 rokov tour 2018 nadviaže na divácky úspešné a pozitívne prijaté koncerty predošlého turné Živých nás nedostanú a pripravených je aj niekoľko prekvapení, ktoré kapela zatiaľ nechce prezradiť. „Všade je veľké publikum, obrovská aparatúra, tisíce svetiel, 160 tisíc wattov muziky, čo ja vôbec nepotrebujem. Ja potrebujem jednu aparatúru a jeden biely reflektor, ale ľudia to chcú, tak to pre nich spravíme,“ prezradil J. Ráž.

Program Elán 50 rokov tour 2018

  • 28.08.2018 Banská Bystrica, amfiteáter
  • 22.09.2018 Prešov, amfiteáter
  • 15.09.2018 Myjava, amfiteáter
  • 26.10.2018 Bra­tislava, Zimný štadión Ondreja Nepelu
  • 09.11.2018 Žilina, Tipsport Arena
  • 16.11.2018 Zvolen, Zimný štadión
  • 23.11.2018 Košice, Steel aréna
  • 30.11.2018 Trenčín, Zimný štadión P. Demitru

Redakcii informácie poskytla Andrea Čurná

Koncert bol pre technické dôvody presunutý z 8. septembra na 22. septembra.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM