Aktualizované Krimi

Medzi Sliačom a Kováčovou sa zrútilo cvičné vojenské lietadlo: Piloti sa katapultovali

V stredu 10. októbra sa na zem zrútilo cvičné vojenské lietadlo. Stalo sa tak medzi Sliačom a Kováčovou.

Ilustračný obrázok k článku Medzi Sliačom a Kováčovou sa zrútilo cvičné vojenské lietadlo: Piloti sa katapultovali
18
Galéria
Zdroj: TASR

Medzi Sliačom a Kováčovou sa v stredu približne o 14:15 zrútilo cvičné vojenské lietadlo L-39. Obaja členovia posádky, ktorí sa v lietadle nachádzali, prežili. Informoval o tom po rokovaní vlády minister obrany Peter Gajdoš (SNS).

Bolo vidno padáky

„Predtým, ako lietadlo havarovalo, bolo vidieť dva padáky. Obaja piloti sa zachránili. Lietadlo bolo nasmerované do neobývaného priestoru,“ povedal Gajdoš. Zároveň doplnil, že bolo zdvihnutá letecká pátracia záchranná služba a do priestoru vyrazila aj komisia odboru štátnej správy na riešenie takýchto udalostí.

Nehoda sa stala asi dva kilometre vzdušnou čiarou od kúpeľov Sliač, v poli pri rieke Hron. Priestor je v súčasnosti uzavretý. Očití svedkovia na mieste priblížili, že videli, ako v priestore medzi Sliačom a Zvolenom cvičia dve vojenské lietadlá a pri cvičných manévroch sa jedno z nich zrútilo. Dvoch ľudí mala odviezť záchranka. Podľa rezortu obrany je posádke lietadla v súčasnosti poskytovaná zdravotnícka pomoc v jednej z nemocníc.

Gajdoš: Museli letieť dvaja

Na miesto nehody po rokovaní vlády odišiel aj minister obrany. Spolu s náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl (OS) SR Danielom Zmekom a veliteľom Vzdušných síl OS SR Ľubomírom Svobodom poskytnú na mieste leteckého nešťastia približne o 17:00 bližšie informácie.

Gajdoš doplnil, že dôvody a príčiny leteckej nehody v súčasnosti nevie komentovať. „Keďže išlo o lietadlo L-39, tak museli letieť dvaja, teda inštruktor a jeden, ktorý sa zdokonaľoval. Kto tam bol konkrétne, neviem,“ uviedol.

Šéf obrany potvrdil, že lietadlo sa bude nahradzovať a výcvik pilotov sa bude musieť riešiť aj niekde inde. „Výcvik týchto pilotov bude zabezpečený,“ uzavrel.

Pozrite si pod textom aj video a foto z miesta nehody!

Zdroj: Dnes24.sk
V OBRAZOCH: Havária cvičného vojenského lietadla L-39 Albatros
18
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM