Veronika Ondo-Cholewová Kultúra

Hudobná novinka Michalovčana: Na konte má spoluprácu aj s Jimim Cimbalom, VIDEO

Vlado Bučko z Michaloviec predstavil hudobnú pesničku Tancuj so mnou. Na internete sa jej celkom darí, spolupracoval na nej so známymi ľuďmi.

Zdroj: YouTube.com

Skladba Tancuj so mnou je prvým oficiálnym singlom Michalovčana Vladimíra Bučka, ktorý sa k hudobnej tvorbe vracia po viacročnej prestávke. Ešte na strednej škole pôsobil v michalovskej skupine TANDEM a v roku 1998 sa s ňou zúčastnil aj Košického zlatého pokladu.

Textár Ján Miľovčík

Michalovčan Bučko má z minulosti na konte aj niekoľko vlastných singlov, ktoré hrávali lokálne rádiá. Neskôr odišiel do mediálnej oblasti. Hudobnej tvorbe sa venoval len sporadicky, keď nahral niekoľko demo nahrávok. Dodnes pôsobí ako televízny reportér a hudba je pre neho koníčkom.

Producentsky V. Bučkovi s pesničkou pomohol známy gitarista zo Serede Jimi Cimbala. „Hudbu a hlavný motív som si zložil sám. Jimi sa postaral o zaranžovanie a nahrávku skladby,“ prezradil Vlado.

Text napísal Michalovčan Ján Miľovčík, od ktorého majú texty napríklad Peter Cmorík či skupina Instinct. „Tancuj so mnou je o tom, ako chlapec dobíja dievča svojho srdca. A nakoniec sa mu to samozrejme podarí,“ priblížil text pesničky Vlado. Skladbou chce osloviť ľudí, ktorí majú radi melodickú rockovú hudbu.

Jimi Cimbala

Pesničku nahrávali koncom augusta v štúdiách Randal Group Production v Seredi. Zvukovú réžiu a postprodukciu skladby mali na starosti Jimi Cimbala a Zoli Tóth.

Video k pesničke vyrobil Imi Ferko, z Gitarového múzea v Sobranciach. „Chcel som najprv klip, od ktorého som potom upustil. Imiho som poprosil, či by mi ku skladbe nevyrobil lyric video. Veľmi milo ma prekvapil pekným videom,“ priblížil vznik videa Vlado.

Za prvé dni mal videoklip tisíce zhliadnutí. Pozrite si ho nižšie.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: YouTube.com

Foto: Tomáš Topoľančin

Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM