Kultúra

Krištáľové krídlo putuje aj do Prešova: Ocenenie získala skupina IMT Smile, VIDEO

Prešovskej skupine IMT Smile sa ušla pocta. V kategórii populárna hudba získala prestížne ocenenie Krištáľové krídlo. Čo k tomu povedal Ivan Tásler?

Zdroj: Facebook

Jedenásť osobností hospodárskej, vedeckej, kultúrnej, športovej a spoločenskej sféry si v nedeľu večer na javisku Slovenského národného divadla v Bratislave prevzalo ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2018. O nových laureátoch v jednotlivých kategóriách 22. ročníka rozhodli odborné poroty a Veľká porota Krištáľového krídla.

Prestížne ocenenie získala Jana Danišová (filantropia), Zuzana Rehák Štefečeková (šport), Etela Farkašová (publicistika a literatúra), Miloslav Čurilla (hospodárstvo), Roman Patkoló (hudba), Michal Hulman (medicína a veda), Ján Ťapák (výtvarné umenie), Miroslav Dvorský (divadlo a audiovizuálne umenie), Tomáš Brngál (inovácie a startupy), Kristína Križanová (mimoriadna cena) a aj prešovská hudobná skupina IMT Smile (populárna hudba).

Na pódiu za kapelu prebrala ocenenie zástupkyňa IMT Smile, spevák a skladateľ Ivan Tásler sa však prihovoril fanúšikom na facebooku a poďakoval sa aj spolunominovaným; kapele Hex a ďalšej Prešovčanke, Katke Knechtovej. Čo o ocenení vlastne povedal sa už dozviete v samotnom videu.

Nedávno mali v Prešove skvelý koncert hudobníci z Akustiky. Pozrite si priloženú fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Viacerí sa tam ani nedostali: Prešovská Akustika vypredala úvod svojho turné
11
Galéria
Zdroj: Matúš Maťufka
Zdroj: TASR
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM