Šport

Kuzminová na Bratislavskom hrade: Úspechy nie sú pre mňa, ale pre celé Slovensko!

Slovenská republika je na biatlonistku Anastasiu Kuzminovú neskutočne hrdá, toľko radosti ako ona dokázal tomuto národu priniesť iba málokto. Vyhlásil to predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS), ktorý na Bratislavskom hrade hostil obedom úspešnú slovenskú olympioničku.

Ilustračný obrázok k článku Kuzminová na Bratislavskom hrade: Úspechy nie sú pre mňa, ale pre celé Slovensko!
4
Galéria
Zdroj: TASR

Kuzminová na februárovej zimnej olympiáde v juhokórejskom Pjongčangu získala jednu zlatú a dve strieborné medaily.

„Vyjadrujem veľký obdiv a klaniam sa vášmu úspechu. Som šťastný, že takí úspešní ľudia našli na svetovej mape Slovensko. Som rád, že pani Kuzminová prišla z úžasného Ruska na Slovensko. Stala sa našou Nasťou a symbolom pre našu mládež a ľudí, ktorí chcú niečo dokázať. Berieme vás ako našu súčasť,“ uistil Danko.

Po hodinovom obede aj v spoločnosti Kuzminovej manžela Daniela Danko skonštatoval, že úspechy, ktoré Kuzminová dosahuje, nie sú náhoda. „Videl som úžasný manželský pár a súhru, úžasné človečenstvo a dobrotu,“ dodal.

Kuzminová tvrdí, že ju potešilo každé jedno slovo. „Vážim si, že sledujete naše úspechy, vážim si uznanie a pochvalu. Potvrdzujem, že tieto moje úspechy nie sú pre mňa, ale pre celé Slovensko. Budem sa snažiť reprezentovať čo najlepšie aj naďalej. Či už ako športovkyňa, alebo v inej funkcii,“ uzavrela.

Kuzminovej obed na Bratislavskom hrade
4
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM