JAB

Ľudové tradície v podaní novoveských škôlkarov: Takto to roztočili na pódiu

Ľudové tance a piesne. V kultúrnom dome sa predviedli uprostred týždňa naši najmenší. Tradičné podujatie zaplnilo celú sálu.

Zdroj: Dnes24.sk

Pódium v kultúrnom dome na sídlisku Mier v Spišskej Novej Vsi sa opäť zaplnilo našimi najmenšími obyvateľmi. Tí sa predviedli na tradičnom podujatí, ktoré organizuje materská škola Komenského pod názvom Deň spevu a tanca.

„Naša materská škola organizuje toto podujatie už sedemnásty rok, je to podujatie na uvítenie jari, kde deti z materských škôl vítajú jar spevom a tancom, “ priblížila pre Spišskú 24 riaditeľka MŠ Komenského Daniela Janová s tým, že celé podujatie vzniklo preto, aby aj tí najmenší spoznávali a uchovávali aj naďalej naše ľudové piesne a tance.

Ako doplnila, tento rok pozvanie prijalo šesť materských škôl a to MŠ Stolárska, Slovenská, Tehelná, Tomášikova, Nejedlého a Jilemnického . Samozrejme, zatancovali si aj deti z MŠ Komenského. „Na pódiu sa predstavilo viac ako 150 detí vo veku od 3 do 6 rok,” doplnila.

Zakladateľkou tohto už tradičného a dlhoročného podujatia je bývalá pani riaditeľka škôlky Helena Kolarčíková, ktorá získala za toto podujatie aj ocenenie od Matice slovenskej za uchovávanie ľudových zvykov a tradícii. „Deti sa na toto podujatie vždy veľmi tešia a je to zároveň pre nich aj motiváciou do budúcna. Veľa z nich začne navštevovať základnú umeleckú školu či naďalej sa venuje folklóru,” prezradila zakladateľka.

Milé podujatie našich najmenších si môžete pozrieť prostredníctvom našich galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Objektívom: Ľudové tance a piesne v podaní detí zo spišskonovoveských MŠ
27
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM