Kultúra

Medzinárodný festival duchov a strašidiel má v rukách režisér z Brezna

Známy Medzinárodný festival duchov a strašidiel oslávi v tomto roku už 25. výročie. Autorom jubilejného festivalového ročníka je Michal Récky z Brezna.

Ilustračný obrázok k článku Medzinárodný festival duchov a strašidiel má v rukách režisér z Brezna
Zdroj: TASR

Premiérové dielo na Medzinárodnom festivale duchov a strašidiel ponesie názov Vládca času a odhalí pravdu o démonoch v nás. Príbeh postavený na autentických prvkoch nazrie do hĺbky ľudskej duše hľadajúcej pokoj a spásu.

Prostredníctvom strhujúcej dejovej linky a subjektívnych strašidelných fabulácií sa pokúsi nájsť odpoveď na otázku, či je vôbec možné zvíťaziť sám nad sebou. Ako už názov napovedá, pôjde o príbeh zobrazujúci boj s časom, boj s vlastným vnútrom, vlastnými pokušeniami a strachom.

Tvrdý príbeh s hlbokým poslaním podáva režisér divákovi s dávkou krutosti, porciou jemnosti a štipkou trpkého humoru. Prináša podnet na zamyslenie a núti človeka nazrieť do svojho vnútra. Burcuje, podnecuje a vyzýva na sebareflexiu.

Jubilejný ročník sľubuje jedinečnú atmosféru, silný príbeh aj trpkosladkú poetiku. Návštevníci Bojnického zámku sa do deja démonického príbehu budú môcť ponoriť v termínoch: 27. 4. – 1. 5. 2018, 4. 5. – 5. 5. 2018, 7. 5. – 8. 5. 2018 a 11. 5. – 13. 5. 2018.

Tohtoročný festival duchov a strašidiel ponesie punc významného jubilea a ponúkne okrem 12 festivalových dní aj strašidelný sprievod mestom, ktorý sa uskutoční 21.4.2018.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM