Šport

MFK Zemplín proti Slovanu prehral o gól: Čo povedali po zápase tréneri?

MFK Zemplín má za sebou zápas proti Slovanu. Naši chlapci na michalovskom ihrisku prehrali.

Ilustračný obrázok k článku MFK Zemplín proti Slovanu prehral o gól: Čo povedali po zápase tréneri?
Zdroj: TASR

Prvý polčas

V nedeľu na futbalovom štadióne v Michalovciach začal lepšie hosťujúci Slovan, ktorý najskôr pohrozil strelou Savičeviča. Tú ešte Kira vyrazil na roh, ale o niekoľko desiatok sekúnd sa hostia z Bratislavy tešili znovu, keď sa presadil Hološko.

Neskôr sa prebíjal obranou hostí Vaščák, ktorý po kontakte so Salátom spadol, píšťalka hlavného rozhodcu však zostala nemá.

Opticky lepší Slovan sa v prvom polčase presadil ešte raz, keď po rýchlej kontre van Haaren nedal Kirovi šancu. Domácich Michalovčanov mohol vrátiť do hry Carrillo, ale jeho strela skončila iba na žrdi.

Druhý polčas

V 2. polčase Slovanisti umne držali víťazstvo vo svojich rukách. Michalovčania síce prevzali hernú iniciatívu, do gólových šancí sa však dostávali veľmi ťažko.

Tie prišli až v poslednej desaťminútovke. Dvakrát si so Sulleyovou koncovkou skvelý Greif poradil, ale Michalovčania sa nakoniec gólu predsa len dočkali, keď v nadstavenom čase znížil Kurminowski.

Zdroj: Dnes24.sk

Hlasy trénerov

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: „Ja môžem svojim chlapcom len poďakovať, dnes podali fakt vynikajúci výkon. Súper vyťažil z minima maximum. Škoda toho, urobili sme jednu chybičku a súper hneď išiel do vedenia. Keď pustíte takého súpera, ako je Slovan, do takých šancí, ako mal, tak musíte rátať s tým, že ich využije. V druhom polčase sme sa vzchopili, snažili sme sa streliť gól, ktorý ale prišiel neskoro. Škoda, že neprišiel skôr. Musím spomenúť v zápase veľa sporných momentov zo strany rozhodcov, ale ďalej sa k tomu vyjadrovať nechcem.“

Martin Ševela, tréner Slovana: „U nás dostali priestor viacerí hráči, ktorí doteraz nemali takú minutáž. Ja som veľmi rád, že sa svojej šance chytili, či už sa to týka Hološka alebo van Haarena, ktorí boli góloví. V druhom polčase nás súper zavrel, no nakoniec sme to udržali. Akurát ma mrzí, že sme dostali gól v nadstavenom čase, ktorý byť nemusel. Bolo to pre nás dôležité víťazstvo a teraz sa môžeme sústrediť na štvrtkový zápas s Rapidom Viedeň.“

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Zdroj: TASR
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM