Veronika Ondo-Cholewová Kultúra

Michalovská rodáčka Nika Karch: Spoveď o koncertoch s Rednexom aj jej zaujímavej novinke

Známa rodáčka z Michaloviec Nika Karch čo-to prezradila o koncertoch so slávnou kapelou Rednex. No pochváliť sa môže aj takouto novinkou...

Ilustračný obrázok k článku Michalovská rodáčka Nika Karch: Spoveď o koncertoch s Rednexom aj jej zaujímavej novinke
5
Galéria
Zdroj: Archív Nika Karch

Speváčka a michalovská rodáčka Nika Karch sa môže pochváliť aj tým, že spieva v celosvetovo známej švédskej kapele Rednex. Nika s touto slávnou skupinou koncertuje v rôznych kútoch sveta.

O koncertoch s Rednexom

Do konca roka ju s touto legendárnou kapelou čakajú koncerty vo Fínsku, Rakúsku, Česku, Severnom Írsku, Albánsku, Maďarsku, Poľsku, Švajčiarsku, Anglicku a dokonca aj na Slovensku. „Tých koncertov do konca roka bude určite viac, pribúdajú prakticky denne,“ podotýka však známa michalovská rodáčka.

Tá dodala, že Rednex si veľmi užíva a vystúpenia s nimi sú skvelé. „Výborne ma prijali do kapely a spievať po celom svete pred tisíckami divákov skladby, ktoré ľudia spievajú spolu s sami je niečo, čo by som dopriala každému zažiť. Veľmi sa teším, že mi dali v takejto kapele šancu a ponuku, ktorú som nemohla odmietnuť. Manažment kapely funguje geniálne a Rednex máva zhruba 70 koncertov ročne. V utorok som priletela z Fínska a už o týždeň odlietam do Švajčiarska,“ prezradila Nika Karch, ktorá v kapele Rednex vystupuje pod menom Zoe.

Nová skladba

Nika však čo-to prezradila aj o svojej zaujímavej novinke. Môže sa totiž pochváliť novou skladbou, ktorá dostala názov Boj. Keďže často cestuje do Chorvátska, tam sa zoznámila so známym producentom Mirom Buljanom.

,,Miro je v Chorvátsku a prakticky v celej bývalej Juhoslávii veľmi známy hudobný producent, napísal množstvo veľkých hitov. Myslím, že neexistuje v týchto končinách interpret, s ktorým by nespolupracoval,“ rozpráva speváčka.

Dodala, že je veľmi rada, že sa s ním dohodli na spolupráci. Ako povedala, veľmi ju to potešilo, pretože mať za sebou takéhoto skvelého producenta je pre ňu veľká vec. Prvou ich spoločnou lastovičkou je už spomínaná pesnička Boj. Originál tejto skladby pochádza od kapely Pravila Igre a v Chorvátsku je hitom. Miro ju však ponúkol Nike ako jej autor, aby si ju upravila a naspievala do slovenčiny.

„Mne sa skladba páči, tak som si povedala prečo nie. Ďalšie songy už budú vyrobené originál pre mňa. Takáto ponuka od takéhoto renomovaného producenta sa predsa neodmieta,“ dodala Nika Karch.

Fotky z archívu známej speváčky Niky Karch
5
Galéria
Zdroj: Archív Nika Karch

Zábery aj zo Šíravy

Text k tejto piesni napísala Hanka Karchová, švagriná Niky, pre ktorú to je jej prvý text v živote.,,Keď mi Hanka ukázala text, ktorý napísala, ostala som veľmi milo prekvapená. Vôbec som nevedela, že v nej drieme takýto skrytý talent. Som rada, že ho v sebe objavila a pevne verím, že to nebol jej posledný text a že ma nimi bude pravidelne zásobovať, “ povedala s úsmevom speváčka a dodala: ,,Dievčatá to určite poznajú a veľa z nich to zažilo na vlastnej koži, že vzťah je niekedy aj poriadny boj.“

Nika nakrútila k tejto skladbe aj videoklip, ktorého zábery vznikali v krásnej prírode Morského oka, Zemplínskej šíravy či lomu v Beňatine. ,,Klip som pôvodne chcela natočiť v Chorvátsku, no potom som sa rozhodla, že ho nakrútim doma na východe našej krajiny a ukážem svetu jeho krásy,“ dodala Nika.

Skladbu Boj od Niky Karch si môžete vypočuť v priloženej videogalérii:

VIDEO: Zoznámte sa so zaujímavou novinkou známej rodáčky z Michaloviec
1
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM