Kultúra

Milovníci jarmočnej atmosféry sa dočkali: Zemplínsky jarmok je už tu, zábery z miesta

V centre nášho mesta začala vládnuť jarmočná atmosféra. Zemplínsky jarmok už odštartoval. Pozrite si zábery priamo z miesta.

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Milovníci jarmočnej atmosféry si v Michalovciach prídu najbližšie dni na svoje. V našom meste sa už rozbehlo tradičné a obľúbené podujatie. 50. ročník Zemplínskeho jarmoku odštartoval práve dnes.

Tešiť sa môžeme na 120 predajných stánkov a rôzne jarmočné občerstvenie v takmer 20 stánkoch. Slávnostné otvorenie sa konalo v piatok o 10:00 hod. pri mestskom úrade za zvukov hymny mesta. Atmosféru dotvorila spevácka skupina Folklórneho súboru Zemplín. Program na tribúne pokračoval klaunsko-žonglérskou šou Divadelný svet.

Súčasťou Zemplínskeho jarmoku je aj výstava drobnochovateľov, ktorá sa koná vo dvore starého súdu a od 15.00 hod. je pripravený pouličný sprievod na cyklokáre v réžii Divadla Actores z Rožňavy.

Na svoje si prídu aj milovníci motoriek. Prejazdom cez námestie o 18.00 hod. motorkári odštartujú svoju spanilú jazdu, ktorá bude pokračovať z Michaloviec na Zemplínsku šíravu. Večer bude tribúna na námestí patriť funky-jazzovému saxofonistovi Máriovi Gapa Garberovi a kapele No Name.

Sobota ponúkne okrem iného aj vesmírne dobrodružstvo s prenosným planetáriom priamo na námestí. Popoludňajší program prinesie hudobné koncerty populárnej hudby, v evanjelickom kostole na Masarykovej ulici je tiež pripravený koncert pre priaznivcov duchovného žánru.

Prví návštevníci si to na jarmok v Michalovciach namierili už dnes dopoludnia, kedy sme túto obľúbenú akciu navštívili aj my.

„Vôbec som nevedela, že je v meste jarmok. Dozvedela som sa to po príchode do mesta. Samozrejme som stánky neobišla a už som si aj niečo vyhliadla. Stánky niekoľkokrát dokola poobzerám, kým niečo kúpim,“ povedala nám Jana.

Michalovčanka Anna chodí na jarmok pravidelne každý rok. „Chystáme sa s manželom už týždeň dopredu na nejakú klobásku, darčeky pre vnúčatá aj si niečo zajesť aj vypiť.

Milan nám zase prezradil, že na jarmoky chodí výhradne kvôli atmosfére. „Nenakupujem, nepijem, nejem, ale vychunávam si všetko okolo len tak.“

Medzi predajnými stránkami sme stretli aj Martinu, ktorá si podľa jej slov každoročne odnáša nejaký suvenír, tak ako aj mnohí iní návštevníci jarmoku v metropole Zemplína.

Ako to vyzeralo v centre mesta počas našej návštevy si môžete pozrieť na záberoch.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

V našom meste sa takto pred rokmi rozbehol jarmok
25
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM