Šport

MŠK Žilina do sezóny s novým kádrom: Tréner potrebuje ešte tieto posily! VIDEO

V nadchádzajúcej sezóne Fortuna ligy si futbalisti MŠK Žilina vytýčili jasné ciele vychádzajúce z klubovej koncepcie. Kde sa chcú v tabuľke pohybovať?

Ilustračný obrázok k článku MŠK Žilina do sezóny s novým kádrom: Tréner potrebuje ešte tieto posily! VIDEO
Zdroj: TASR

Futbalisti MŠK Žilina si v nadchádzajúcej sezóne Fortuna ligy dávajú za cieľ dobre odštartovať súťaž a dostať sa čo najskôr dostať do prvej šestky. Voľné miesta po odchádzajúcich oporách plánuje klub zaceliť talentovanými mladíkmi z vlastných zdrojov. Na predsezónnej tlačovej konferencii sedemnásobného majstra vo štvrtok 19. júla predstúpili pred novinárov okrem športového manažéra Karola Belaníka dvaja noví muži – nový tréner Jaroslav Kentoš a nový kapitán tímu Miroslav Káčer.

Žilinčania absolvovali prípravu na novú sezónu v domácich podmienkach a na sústredení v Slovinsku bez európskych pohárových zápasov, ale napriek tomu ich sily preverili výhradne zahraniční súperi. Bilanciu z piatich duelov – dve výhry a tri prehry – neberú v Žiline nijako dramaticky. Do tímu pribudli mladí obrancovia Tevzadze z Gruzínska a Anang z Ghany, do stredu poľa mladý Macedónec Fazlagič. Odchádzajúcich hráčov doplnili talentovaní mladíci z vlastných zdrojov, ktorí zbierali minulé sezóny skúsenosti v 2. lige.

Športový manažér predostrel ciele klubu v blížiacej sa sezóne. „Sú jasne dané. Chceme dobre odštartovať sezónu a dostať sa čo najskôr dostať do prvej šestky, to je primárny cieľ. Vzhľadom na to, že naša 19-tka v minulej sezóne vyhrala ligu aj Československý pohár, prichádza veľa hráčov z tohto talentovaného ročníka do prípravy A-mužstva. Postupne ich chceme etablovať a dať im priestor, chceme aby naberali skúsenosti. Napĺňame tak našu koncepciu a filozofiu, ktorú sme si zadefinovali v minulých rokoch,“ prezradil Belaník, ktorý vyzdvihol aj dobrú prácu klubu na prestupovom trhu.

Jaroslav Kentoš je pri prvom tíme krátko, ale filozofiu a systém hry v MŠK už má zažitý, pretože tri sezóny pôsobil ako hlavný tréner v projekte tímu B+U19. „Začíname nové obdobie, budujeme nový tím. Veľa hráčov z toho predošlého odišlo a my sa snažíme vybudovať mužstvo, ktoré bude v najbližších dvoch – troch rokoch úspešné. Chceme rozvíjať jednotlivcov a motivovať tak aj ďalších hráčov v mládežníckych tímoch, aby videli, že aj ich práca v mladom veku má zmysel a že majú šancu byť raz v A-tíme. Ciele sú primerané ku kvalite kádra, ktorú máme. Tá sa ešte môže meniť, pretože potrebujeme posilniť stopérsky post a krídelné priestory. Záujem prestúpiť a posunúť sa inam oznámil Michal Škvarka, aj preto sme pristúpili k zmene kapitána, ktorým bude Miroslav Káčer. Michal však ostáva v tíme, má stále platnú zmluvu a počítame s jeho službami,“ prezradil tréner MŠK.

Odchovanec Káčer je v tíme, napriek mladému veku, jeden z najskúsenejších hráčov. V najvyššej súťaži 22-ročný stredopoliar už od šestnástich. „Príprava nebola dlhá a splnila svoj účel. Odohrali sme kvalitné zápasy, mali stúpajúcu tendenciu a v poslednom proti Wisle Krakov sme ukázali, ktorým smerom sa chceme uberať a ako bude vyzerať naša hra. Chceme vyhrať každý zápas, či už doma alebo vonku. Napriek odloženému duelu sa na ligu tešíme a nevieme sa dočkať prvého domáceho duelu s Nitrou,“ prezradil Káčer.

Žilinčania predali doposiaľ okolo 2700 permanentiek, ktoré sú cenovo výhodnejšie, keďže šošoni sú mimo európskych pohárov.

Káder MŠK Žilina

Brankári: Miloš Volešák, Dominik Holec, Samuel Petráš
Obrancovia: Filip Kaša, Martin Králik, Kristián Vallo, Matej Moško, Branislav Sluka, Giorgi Tevzadze, Adam Kopas, Benson Anang, Vladimír Majdan
Stredopoliari: Michal Škvarka, Miroslav Káčer, Viktor Pečovský, Ivan Diaz, Martin Gamboš, Michal Klec, Jakub Holúbek, Eugeniu Cociuc, Vahan Bičachčjan, Enis Fazlagič
Útočníci: Lukáš Jánošík, Róbert Polievka, Filip Balaj, Róbert Boženík, Jaroslav Mihalík

Letné zmeny v kádri

Odišli: Dávid Hancko (ACF Fiorentina, Taliansko, prestup), Samuel Mráz (Empoli FC, Taliansko, prestup), Yusuf Otubanjo (LASK Linz, Rakúsko, prestup), Eligijus Jankauskas (ukončenie zmluvy), František Kubík (ukončenie zmluvy), Miloš Lačný (ukončenie zmluvy), Juraj Chvátal (Sparta Praha, ukončenie hosťovania), Aleš Mandous (ukončenie zmluvy), Branislav Niňaj (koniec hosťovania)
Prišli: Eugeniu Cociuc (FC Sabail, Azerbajdžan, návrat z hosťovania), Dominik Holec (FK Senica, návrat z hosťovania) ​

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM