Tomáš Šuhajda Správy

Na Sídlisku pod Sokolejom stavajú bytovku, radnica žiada o strpenie hluku a prašnosti

V auguste odštartovala výstavba nového päťpodlažného bytového domu na Sídlisku pod Sokolejom v Humennom. Vznikne v ňom 38 bytových jednotiek.

Zdroj: Dnes24.sk

Od augusta prebieha v Humennom na Sídlisku pod Sokolejom, konkrétne na Ulici SNP, výstavba nového bytového domu. Hotový by mal byť do roka od prevzatia staveniska realizátorom.

V päťpodlažnom bytovom dome vznikne 38 bytových jednotiek. Z nich bude desať bytov jednoizbových, 18 dvojizbových a desať trojizbových.

„Dodávateľ stavebných prác bude v 40. a v 41. týždni (od 30. septembra do 11. októbra 2019) realizovať narážanie základných pilót pod bytový dom, čo sú hlučnejšie stavebné práce. Z tohto dôvodu prosíme obyvateľov z okolitých bytových domov o dočasné strpenie zvýšeného hluku a prašnosti, počas realizácie týchto nevyhnutných stavebných prác,“ apeluje v týchto dňoch na obyvateľov okolitých bytov humenská radnica.

Výstavbu bytovky realizuje spoločnosť Swietelsky – Slovakia podľa zmluvy o diele za 2 182 800 eur. Mesto Humenné na ňu získalo od Štátneho fondu rozvoja bývania príspevok vo výške 1 277 830 eur, od ministerstva dopravy a výstavby na obstarávanie nájomných bytov 688 060 eur a na technickú infraštruktúru 33 570 eur. Vlastné prostriedky mesta predstavujú sumu 190 000 eur.

Boli sme sa pozrieť, ako to na mieste vyzerá aktuálne. Najmä obyvateľov ostatných humenských lokalít tak môže zaujať aj pripojená fotogaléria alebo zábery vo videu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Obrazom zo Sídliska pod Sokolejom: Vo výstavbe je nová bytovka
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk/TASR
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM