Adam Stečák Správy

Oblohu nad Košicami rozžiaril 5. ročník medzinárodného Festivalu Ohňostrojov, VIDEO

Festival ohňostrojov je unikátny zážitok. Svetelno-hudobné podujatie plné efektov je na Slovensku dostupné len raz ročne – a len v Košiciach.

Zdroj: Dnes24.sk

Košickú oblohu spestril 5. ročník medzinárodného Festivalu Ohňostrojov pred OC Optima. Davy návštevníkov sa prišli pozrieť na svetelnú show, ktorá sa koná raz ročne – a to práve v Košiciach.

Tohtoročné podujatie obohatili nebeským divadlom, ktoré prinieslo na Slovensko absolútny unikát v oblasti umenia a zábavy.

Festivaly ohňostrojov sú v mnohých svetových metropolách fenoménom s dlhoročnou tradíciou. Napríklad v susednej Českej republike trvá takýto Festival niekoľko týždňov a publikum má možnosť vidieť niekoľko súťažných ohňostrojov od pyrotechnických tímov z celého sveta.

Najlepšie pyrotechnické spoločnosti z viacerých európskych krajín ako Litva, Rumunsko, Česká republika a Slovensko predvedú počas víkendu v Košiciach svoje umenie a predstavia grandiózny ohňostroj svetového formátu.

Podujatie trvá od 6.9 – 8. 9. 2019 na parkovisku pri OC Atrium Optima. Počas dňa je návštevníkom ponúknutý sprievodný program podujatia, ktorý po zotmení vyvrcholil súťažným pyromuzikálnym ohňostrojom. Víťazi budú vyhlásený v posledný deň festivalu.

Umocnenie festivalových zážitkov poskytnú najrôznejšie atrakcie pre deti a dospelých, špeciálni hudobní hostia a, samozrejme, viacero stánkov s občerstvením.

Vstup na toto podujatie je tento ročník voľný. Prvý deň Festivalu ohňostrojov mohli návštevníci vidieť nádherné nebeské divadlo, ktoré si môžete pozrieť v galérií fotiek.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Košíc a okolia

V OBRAZOCH: Festival ohňostrojov Košice 2019
10
Galéria
Zdroj: Adam Stečák
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM