Ľubomír Hudačko Správy

Obnovy a výstavby v Prešove? Práce prebiehajú v rôznych častiach mesta, FOTO+VIDEO

Vo viacerých častiach Prešova v súčasnosti natrafíme na rôzne väčšie obnovy či výstavby. Je ich toľko, že nám na ich počet nestačí jedna ruka.

Ilustračný obrázok k článku Obnovy a výstavby v Prešove? Práce prebiehajú v rôznych častiach mesta, FOTO+VIDEO
24
Galéria
Foto: Ľubomír Hudačko

Vydali sme sa na menší prieskum, koľko takýchto projektov, sa nám podarí narátať. Tentoraz sme sa však sústredili výlučne na tie, za ktorými nestoja súkromní investori, ale napríklad Mesto Prešov, Slovenská správa ciest či ďalší. A realizovaných prác je naozaj viacero, my sme z nich do nášho prehľadu pre názornosť vybrali a zahrnuli rovných desať.

(1) Odbúravajú sa stredové ostrovčeky s cieľom bezpečnejšieho odbočenia, dočasne je preložený chodník a cyklochodník. To je reč o rekonštrukcii križovatky ulíc Jurkovičovej, Armádneho generála Svobodu a Pod Táborom.

(2) Zastávková nika a cyklochodník sa realizujú na Rusínskej ulici.

(3) Na konci Sibírskej ulici pre zmenu má byť parkovisko i oddychový park a na mieste teda aktuálne taktiež prebiehajú práce.

(4) Neďaleko Námestia Krista Kráľa vznikajú parkovacie miesta.

(5) Smerom do mesta nás samozrejme zaujme aj rozsiahla premena križovatky Solivarská – Východná, ktorá bude doplnená s kruhovým objazdom.

(6) Veľké zmeny sa aktuálne realizujú v lokalite predstaničného priestoru v Prešove.

Zdroj: Dnes24.sk

(7) Na Masarykovej ulici možno vidieť práce tiež, dôjde tam k posunu zastávky MHD a taktiež sa tam chystá nový cyklochodník.

(8) Uzavretá je časť Levočskej ulice nielen pre cyklistov, ale aj chodcov. Základný kameň rekonštrukcie križovatky Levočská – Obrancov mieru bol poklopaný len nedávno.

(9) Prešovská univerzita spolu s Prešovským samosprávnym krajom obnovujú viacúčelový športový areál nachádzajúci sa pri PU.

(10) A na záver sme vybrali ešte jeden veľký projekt. Tým je výstavba úseku D1 Prešov Západ – Prešov Juh.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

V OBRAZOCH: V Prešove vo veľkom prebiehajú rôzne výstavby či rekonštrukcie
24
Galéria
Foto: Ľubomír Hudačko
Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM