Peter Handzuš Správy

Pohroma v Hranovnici: Lokálna povodeň zaliala dve ulice, pomáhajú hasiči

Silná prietrž mračien spôsobila v piatok popoludní lokálnu povodeň v obci Hranovnica v Popradskom okrese.

Ilustračný obrázok k článku Pohroma v Hranovnici: Lokálna povodeň zaliala dve ulice, pomáhajú hasiči
9
Galéria
Zdroj: TASR

Z operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Prešove informovali, že voda tam zatopila ulice Hviezdoslavova a Mierová. „Likvidácia škôd je náročná v tom, že sa musí čakať, kým neopadne voda. Hladina pomaly opadáva, očakáva sa ešte pokles spodnej vody, ktorá vyráža do rodinných domov z kanalizácie,“ priblížil operačný dôstojník KR HaZZ. Doplnil, že tam, kde to bolo možné, už začali hasiči s odčerpávaním vody z pivníc a suterénov.

Zdroj: Dnes24.sk

Obe ulice sú umiestnené nižšie a voda sa tam pravdepodobne nahromadila z okolitých polí. „Udalosť nahlásili krátko pred 15. hodinou, na mieste zasahujú siedmi profesionálni hasiči z Popradu na dvoch kusoch techniky a miestni dobrovoľníci. Situácia sa stále vyvíja, takže sme pripravení nasadiť aj viac ľudí, čaká sa však na to, kým opadne voda,“ dodal operačný dôstojník s tým, že na mieste sa nikto nezranil, voda však spôsobila škodu na majetku miestnych ľudí.

Z Prezídia HaZZ informovali, že hasiči spolu s dobrovoľnými hasičmi z Hranovnice a Spišského Bystrého odčerpávajú vodu zo zatopených priestorov. „Na mieste zasahuje viac ako desať hasičov so štyrmi kusmi techniky. V obci je vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity,“ uviedli z Prezídia HaZZ.

Zdroj: TASR
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM