Filip Chudý Šport

Pohyb v považskobystrickom kádri: Odišli opory, rieši sa posilnenie, VIDEO

Vedenie klubu MŠK Považská Bystrica skladá káder na novú sezónu. Jeho súčasťou už nebudú niektoré opory, kvalita by sa však mala zachovať.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

Dlhoročnou víziou hádzanárskeho klubu MŠK Považská Bystrica je stavať káder na svojich odchovancoch, čo sa darí napĺňať. „Je to však podmienené kvalitou odchovancov. Myslím si, že postupne sa nám darí zabudovať do kádra mladých hráčov, a to aj pre budúcu sezónu,“ povedal manažér klubu Peter Valášek. Pre zaujímavosť, v tejto sezóne v extralige debutovali mladíci ako Andrej Sloboda, Marián Maliar, Eduard Valášek, Matúš Oselský, Marek Štefina, Adam Lovíšek a k prvému tímu pričuchli aj Marcel Adamčík, Kevin Buday, David Urík.

Ako sme už informovali, novou posilou MŠK sa stal Bosniak Anur Burnazovič zo Strojára Malacky. Už sú však známe aj prvé odchody. Klub opúšťajú Stanislav Pupík a Šimon Macháč. Martin Kozák síce zostáva v klube ako tréner, ale kvôli zdravotným problémom hráčsku kariéru nateraz ukončil.

Valášek ďalej prezradil, Macháč sa dohodol na zmluve s českým majstrom Talent Plzeň. „Dúfam, že mu ten angažmán vyjde. A potom možno sa opäť niekedy stretneme v Považskej Bystrici. Ostatné pohyby v kádri zatiaľ nebudem komentovať, môžem len povedať, že po odchode Macháča sa nám oslabil post pivota, čiže na túto pozíciu hľadáme posilu,“ doplnil.

Podľa trénera MŠK Václava Straku bolo kľúčom k úspechu v tejto sezóne aj to, že káder sa približne tri roky menil len minimálne. „To bol jeden z aspektov úspechu, keďže sme sa mohli venovať detailom a rozvoju hry. Teraz síce príde k nejakému pohybu v kádri, ale kostra tímu zostane zachovaná,“ vyjadril sa považskobystrický tréner. Viacero opôr totiž s klubom predĺžilo zmluvy.

Straka si však uvedomuje, že budú musieť nahradiť veľa gólov. „Je to pre nás výzva na novú sezónu, ktorá sa začala deň po finále. Už na ňu chystáme a robíme plán, určite ideme s odhodlaním ďalej. Síce to bude s niektorými novými hráčmi, ale kvalitnou robotou to dúfam dáme na úroveň latky, ktorú sme si nastavili,“ dodal.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM