Kultúra

Pouličný festival SAV chce ukázať, čím sa slovenskí vedci zaoberajú, VIDEO

SAV festival organizuje pri príležitosti 65. výročia jej zákonného ustanovenia.

Ilustračný obrázok k článku Pouličný festival SAV chce ukázať, čím sa slovenskí vedci zaoberajú, VIDEO
9
Galéria
Zdroj: TASR

Pouličný festival Slovenskej akadémie vied (SAV) chce verejnosti zaujímavou formou priblížiť, čím sa jej členovia zaoberajú.

Víkend so SAV

Na návštevníkov čakajú súťaže, pokusy, prezentácie aj osobné stretnutia s vedcami. Festival s názvom Víkend so SAV sa začal v piatok na Primaciálnom námestí v Bratislave. Potrvá do soboty (8. 9.).

„V rámci takzvanej Živej knihy budú verejnosti k dispozícii viacerí špičkoví odborníci zo SAV, pripravení odpovedať na otázky z rôznych vedeckých odvetví. Od neuroimunológie, cez astronómiu, fyziku, molekulárnu biológiu až po jazykovedu,“ približuje SAV na svojej webovej stránke.

Účasť na Živých knihách prisľúbili Sibyla Mislovičová, Tomáš Hromádka, Juraj a Zuzana Kronekovci, ale aj členovia Predsedníctva SAV a mnohí ďalší vedci. Budú hovoriť o experimentoch v CERNE, energetickej udržateľnosti na našej planéte, evolúcii, Slnku a astronómii, ale aj o vývoji a význame nanomateriálov a o mnohých ďalších témach.

SAV festival organizuje pri príležitosti 65. výročia jej zákonného ustanovenia. V sobotu sa program skončí o 20:00 hod. Kompletný program je zverejnený na webovej stránke SAV.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM