Filip Chudý Šport

Považská školila vicemajstra: Najlepšie výkony ale ešte len prídu! VIDEO a FOTO

Považskobystričania dali zabudnúť na nešťastnú semifinálovú sériu a tentoraz dali lekciu „žochárom“ oni. Čo zaznelo po šlágri kola?

Ilustračný obrázok k článku Považská školila vicemajstra: Najlepšie výkony ale ešte len prídu! VIDEO a FOTO
13
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

Po tesnej prehre v Šali 33:34, ktorú si naši hádzanári zapríčinili hlavne sami množstvom technických chýb, potrebovali v ďalšom šlágri kola už vyhrať, aby sa stále držali na popredných priečkach tabuľky. Privítali v ňom Topoľčany, proti ktorým totálne nezvládli semifinále play-off z minulej sezóny. Lenže dali na to zabudnúť, keďže tentoraz „žochárov“ školili oni. Už v úvode získali náskok, ktorý postupne zveľadili do víťazstva 32:22. „V oboch polčasoch sme veľmi dobre bránili a slušne zachytal aj brankár, z čoho sme ťažili potom v prechode do protiútoku. Mali sme síce aj fázy, keď sme boli pasívni a nedávali góly, ale chalani si zaslúžia pochvalu za víťazstvo,“ povedal tréner MŠK Považská Bystrica Václav Straka.

„Ešte sú v našej hre chyby, na ktorých odstraňovaní dlhodobo pracujeme. Niektoré automatizmy nám fungujú veľmi dobre, no iné zas silnejší súper vie prečítať a potrestať. Nemôžeme sa vôbec uspokojiť, lebo to by bolo nebezpečné. Naše najlepšie výkony v sezóne ešte len prídu. Hrali sme za sebou proti Šali a Topoľčanom, čo sú naši najväčší súperi, proti ktorým musíme podať aj dobrý výkon. Teraz sme podali taký, ktorý spĺňal parametre,“ konštatoval náš tréner.

Ten proti Topoľčanom urobil zmenu v základnej zostave, keď Petra Juráka presunul z ľavého krídla na post pravej spojky a do krídelného priestoru naskočil hneď od úvodu Martin Briatka. „Súviselo to s dvomi vecami. Jurák a Briatka podávajú dobré výkony, čiže je škoda jedného z nich držať na lavičke. A druhý dôvod bol vynútený, keďže Martin Kozák nebol v stopercentnom zdravotnom stave. Potvrdili sme si, že tento variant môžeme použiť aj v budúcnosti,“ doplnil Straka.

Ako ďalej uviedol, nie v každom zápase sa dá dať každému hráčovi rovnaká príležitosť. „Niekedy je dobré, ak necháte na ihrisku hráčov dlhšie, aby získali sebavedomie, no zároveň vieme, že musíme dávať minúty aj mladým. Lenže nie vždy sa to dá ideálne namiešať, hoci sa o to snažíme, aby sa nám to v budúcnosti vrátilo,“ dodal. Dĺžka absencie brankára Martina Biela je stále otázna, keďže sa rozhoduje, ako sa bude jeho problémové rameno ďalej liečiť.

Podľa nášho pivota Šimona Macháča je toto víťazstvo dôležité, keďže sme nastúpili proti súperovi, ktorý bude hrať o prvú trojku. „Sme radi, že sme uhájili výhrou o 10 gólov domáce prostredie, kde treba vyhrávať. Topoľčany sú kvalitné mužstvo, preto to bola bitka, no sme radi, že oni robili chyby a my sme ich z protiútokov trestali,“ uviedol s ôsmimi gólmi najlepší strelec zápasu. Podľa vlastných slov sa snaží hádzať naplno, keďže nemá až tak dobrú ruku, aby som si mohol dovoliť strely podceniť. Aj vďaka tomu o niečo zvýšil svoju úspešnosť pri premieňaní šancí.

Macháč si tak polepšil aj v tabuľke strelcov, kde je aktuálne tesne druhý za Anurom Burnazovičom z Malaciek. „Toto veľmi nesledujem. Ja som hlavne rád, že vyhrávame. Jediné, čo ma mrzí, je to, že v Šali sme si vyprodukovali veľké množstvo chýb, čo zapríčinilo našu prehru o gól. Ale zatiaľ ideme sezónou krôčik po krôčiku ako chceme, ale stále je to len začiatok, sezóna je dlhá a ešte to bude ťažké,“ vyjadril sa Macháč, ktorého potešilo aj to, že hoci tréner nechal viacerých hráčov na ihrisku dlhšie, fyzicky vládali, čím sa podľa jeho slov prejavila dobrá letná príprava.

Menej dôvodov na spokojnosť mal hosťujúci tréner Pavel Farář. „Gratulujem súperovi k zaslúženej výhre. Zápas ovplyvnil už úvod, keď sme asi trikrát nastrelili žrď, súper nám ušiel na 4, 5 gólov, čo je už stav, na aký náš mladý káder nevie dostatočne zareagovať, naopak, začína robiť chyby, čo súperovi zdvihne sebavedomie a už sa to vezie… Proste musíme byť trpezliví, keďže zaraďujeme do kádra nových hráčov a os nášho mužstva ešte nie je v takej pohode, ako by sme potrebovali. Aj preto nás teraz Považská Bystrica vyškolila,“ povedal s tým, že hoci mu chýbajú skúsení hráči, musí pracovať s tým, čo má.

Zdroj: Dnes24.sk

MŠK Považská Bystrica – HK Agro Topoľčany 32:22 (17:11)

MŠK: Kovačin, Adamčík, Dobroň – Pupík 7, Macháč 8, Bystrický, Ivanicja 2, Maliar, Kardoš 1, Jurák 1, Tumidalský 2, Briatka 5/1, Zábavčík, Vallo 4/2, Gardian 1, Kozák 1/1
HK Agro: Králik, Javorček – Briatka 3, Petrov, Hozman 4/1, Tóth, Ivanov 1, Hlinka 4/3, Filipeje, Jadroň 2, Blaho, Žilinčík 3, Kučer 5
Rozhodovali: Haščík – R. Sivák, vylúčení: 7 – 4, 7 m hody: 6/4 – 6/4, 550 divákov

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Považskobystričania nedali Topoľčanom šancu: Zábery z desaťgólovej výhry
13
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM