Filip Chudý Šport

Považská tlak očakávaní zvládla: Domáca premiéra ako zo sna! VIDEO a FOTO

Prvý domáci zápas hádzanári MŠK Považská Bystrica zvládli. Zabrali aj noví hráči v kádri.

Ilustračný obrázok k článku Považská tlak očakávaní zvládla: Domáca premiéra ako zo sna! VIDEO a FOTO
18
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

Po prehre v úvodnom kole v Prešove (28:45) čakal na hádzanárov MŠK Považská Bystrica prvý domáci zápas proti Novým Zámkom. Ten zvládli s veľkým prehľadom, veď prakticky stále vyhrávali a boli aj výkonnostne o krok vpredu. Nakoniec zvíťazili 34:28 a pripísali si prvé dva body do extraligovej tabuľky. „Pred zápasom bol na nás vyvíjaný tlak očakávaní, že musíme vyhrať prvý domáci duel. Zvládli sme to, hoci Nové Zámky zostavili na túto sezónu kvalitné mužstvo, čiže to nebolo jednoduché. No mali sme situáciu pod kontrolou, navyše sme dali šancu všetkým hráčom, ktorí svoju šancu využili,“ povedal tréner MŠK Václav Straka.

Pozitívom bolo podľa jeho slov tiež to, že sme rozložili sily a svoje prvé góly za nás dali odchovanec Marián Maliar a predsezónna posila Ľjubomyr Ivanicja. Obaja zaznamenali tri presné zásahy, pričom hlavne pre Maliara budú pamätné, keďže boli jeho prvé v extralige a zažil tak domáci debut ako zo sna. „Ja som spokojný, že som zaznamenal svoje prvé tri ligové góly, ale bez tímovej podpory by to nešlo. Mali sme určený systém hry, ktorý sme dodržiavali,“ vyjadril sa Maliar.

„Myslím si, že tieto góly mi môžu pomôcť na sebavedomí do budúcnosti. Ale zároveň to nič neznamená, lebo je veľa vecí, na ktorých musím pracovať, čiže sa treba držať pri zemi. V prvom kole v Prešove som videl, že aká je úroveň najlepšieho slovenského mužstva, čiže som vedel, že ťažšej prekážke čeliť už nemôžem, to ma pred týmto duelom povzbudilo a vyšlo mi to,“ konštatovala naša mladá ľavoruká spojka.

Nepríjemnosťou je to, že brankár Martin Biel si pred zápasom obnovil zranenie ramena, ktoré ho trápilo už v minulej sezóne, preto ani nebol proti Novým Zámkom na lavičke, hoci v zápise o stretnutí figuroval. „Máme štyroch brankárov. Uvidíme, aké vážne bude Bielovo zranenie. Marcel Adamčík je v Stupave na hosťovaní, ale v prípade potreby si ho môžeme stiahnuť,“ prezradil Straka, ako môžu postupovať v situácii, ak by Biel vypadol na dlhšiu dobu.

V ďalšom kole cestujeme do Hlohovca. „Musíme si dať naň pozor, lebo majú nebezpečných hráčov ako Holdoš, Tomáš Mažár či Kývala. No ja verím, že naša výkonnosť bude mať stúpajúcu tendenciu. Počas prvého zápasu v Prešove bolo cítiť, že domáci mali v nohách už niekoľko súťažných zápasov, kým pre nás to bola premiéra. Druhá časť prvého polčasu nám tam absolútne nevyšla, čo sa nesmie opakovať, ale po zmene strán to začalo mať nejakú tvár. No možno je aj dobré, že sme hneď na úvod dostali takýto budíček,“ doplnil tréner MŠK.

Zdroj: Dnes24.sk

Hosťujúci tréner Peter Sporni po stretnutí povedal, že Považskobystričania boli jednoznačne lepší v prechode do druhej vlny. „Navyše sme mi to uľahčili tým, že sme nepremenili asi šesť či sedem trhákov. Aj ich brankári viac tímu pomohli ako naši, nehovoriac o tom, že domáci boli bojovnejší. Chceli sme trochu viac potrápiť Považskú Bystricu, vedeli sme, že bude na nás hrať tvrdú obranu 0–6, lenže nepremieňanie šancí nás zráža do kolien,“ dodal s tým, že viac čakal od Ficzu a Ivana Veréba.

Zdroj: Dnes24.sk

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Víťazná domáca premiéra pre Považskobystričanov: Zábery z úvodu sezóny
18
Galéria
Zdroj: TASR

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM