Filip Chudý Šport

Považskobystrické ulice ožili: Nočnú zábavu si užili nielen bežci, FOTO a VIDEO

V našom meste sa odohral druhý nočný beh. Tmavé ulice Považskej Bystrice osvietili zabávajúci sa bežci a nielen oni. Kto boli víťazi?

Ilustračný obrázok k článku Považskobystrické ulice ožili: Nočnú zábavu si užili nielen bežci, FOTO a VIDEO
8
Galéria

Považská Bystrica zažila v sobotu svoj druhý nočný beh. Podujatie VEREDA night run sa presunulo do centra mesta, pričom zaujímavý trojkilometrový okruh, na ktorom sa bežalo dvakrát, mal aj atrakciu na veľkej okružnej križovatke, na ktorej sa išlo po vnútornom okruhu. Navyše tam hrali bubeníci, ktorí urobili veľkú šou, čo si pochvaľovali všetci účastníci. Prihlásených bolo 135 bežcov, ale na nakoniec ich na trať vybehlo 109. „Nočný beh hodnotíme pozitívne, aj keď bolo menej bežcov, než sme plánovali. Ale to ovplyvnilo počasie a asi aj predĺžený víkend. Nálada je ale veľmi dobrá, k čomu prispela aj kapela na trati. Dobrú účasť mal aj detský beh, hoci bolo chladno,“ povedal hlavný organizátor Peter Fapšo.

„Bol som si zabehnúť jedno kolo mimo súťaž, aby som aj ja zažil to, ako to vyzeralo na trati. Máme na ňu a celkovú atmosféru mimoriadne dobré ohlasy. Dokonca aj ľudia z domov vyšli a vedľa trate povzbudzovali. Určite máme motiváciu aj na tretí ročník. Ak nám opäť pomôžu všetky činné orgány v meste, potom by sme už túto trať zachovali,“ vyjadril sa Fapšo.

Prvým v cieli a víťazom mužskej kategórie sa stal 27-ročný Tomáš Michalec z Predmiera, ktorý mal podľa vlastných slov z prvého miesta fantastické pocity. „V Považskej Bystrici pracujem, čiže som bežal prakticky v domácom prostredí a užil som si to. Tento nočný beh bol výborne zorganizovaný. Veľa usporiadateľov, fanúšikov, žiaden problém na trati nebol, bubeníci dotvárali atmosféru, naozaj krásny beh,“ nešetril superlatívmi víťaz.

Medzi ženami dominovala 28-ročná Považskobystričanka Ivana Líšková, ktorá obhájila svoje víťazstvo z prvého ročníka tohto podujatia. „Mám výborné pocity, aj keď ma bolela noha. No ľudia popri trati nás povzbudzovali a boli úplne fantastickí. Hlavne tie bubny na okružnej križovatke boli perfektné, tie nás úplne nakopli všetkých. Bežala som síce už pred rokom, ale tento ročník bol ešte lepší, aj trať sa mi viac páčila. Ak budem naďalej behávať, rada prídem víťazstvo o rok obhájiť,“ uviedla víťazka, ktorú predbehlo len sedem mužov.

VEREDA night run prilákal aj bežcov z väčšej diaľky. Príkladom sú víťazi v kategórii štafiet, kde triumfoval Achylles Handlová. Prvý úsek zaň bežala 26-ročná Silvia Valová z Pravenca. „Boli sme v hlave nastavení na víťazstvo, čo sa nám aj podarilo. Podľa štartovej listiny sme vedeli, že by sme mali oň bojovať. Medzi jednotlivcami by to bolo možno iné, ale v štafetách sme nemali mať konkurenciu. Veľmi sa mi páčili hlavne bubeníci, pri nich som ani nemyslela, že bežím,“ konštatovala. Jej kolegom bol 20-ročný Prievidžan Lukáš Pavlíček. „Vedeli sme, že bežíme na prvom mieste a systematicky sme si poň aj prišli,“ uviedol s tým, že išlo o ich vôbec prvú spoločnú štafetu.

Nočný beh ulicami Považskej Bystrice: Ako prebiehali preteky?
1
Galéria

Najväčšiu podporu na trati mali Miško a Miroslav Dolinskí, ktorí spolu dobehli v mužskej kategórii na 35. mieste. „Mali sme teraz aj účasť jedného vozičkára. S Miškom Dolinským bežal jeho otec, čím sa postarali o výbornú atmosféru na trati, pretože ich povzbudzoval naozaj každý,“ dodal Fapšo, ktorý si pochvaľoval, že všetci bežci dala do toho maximum.

Výsledky VEREDA night run 2017

Muži

  1. Tomáš Michalec 20:31.0
  2. Ľuboš Kováčik 20:46.2
  3. Lukáš Martinka 21:56.2

Ženy

  1. Ivana Líšková 23:37.4
  2. Lenka Tavačová 25:19.6
  3. Alžbeta Úradníková 26:50.1

Štafety

  1. Achylles Handlová (Silvia Valová, Lukáš Pavlíček) 21:48.3
  2. Rekreanti (Lukáš Demáček, Ivan Kukučiar) 22:56.7
  3. 4. ZŠ Stred (František Stanek, Peter Opoldík) 24:33.6
VEREDA night run 2017: Zábery z trate a stupňa pre víťazov
8
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Súťaž traktorov v daždi a blate lákala do Papradna davy: VIDEO a FOTO z trate

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM