Peter Simon Správy

Prvý ples rožňavských gymnazistov: Retro róby a dobové hitovky, FOTO a VIDEO!

Dobové oblečenie, hity minulého storočia a poriadna tancovačka. Rožňavskí gymnazisti si užili retro ples.

Ilustračný obrázok k článku Prvý ples rožňavských gymnazistov: Retro róby a dobové hitovky, FOTO a VIDEO!
25
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Študenti gymnázia Pavla Jozefa Šafárika sa vytancovali do sýtosti. 1. ročník plesu gymnazistov sa niesol v znamení elegancie, krásy, ale aj dobového oblečenia a nestarnúcich hitov.

Podujatie organizovala žiacka školská rada rožňavského gymnázia. Skoro stovka vyobliekaných mladých ľudí si akciu takéhoto rázu proste nenechala ujsť.

Ako pre náš web uviedla predsedkyňa žiackej školskej rady Tímea Bodzášová, v piatok, 16. novembra 2018 sa na Radnici organizoval prvý ples gymnazistov. Tento rok to bola téma retro. „Myšlienka takého plesu prišla po tom, ako sa prestal organizovať imatrikulačný ples, avšak dopyt po takejto akcii bol od študentov gymnázia vysoký, tak sme sa rozhodli obnoviť podujatie a vymysleli sme ples gymnazistov,“ hovorí pre náš web Bodzášová.

Podľa jej slov bol záujem o akciu vysoký. „Študenti boli z tohto nápadu nadšení, čo nás samozrejme potešilo a boli sme radi, že prihlásili v takom počte. Dokopy sa ich na 1. ročníku plesu zúčastnilo 95,“ spresnila Tímea Bodzášová.

Článok pokračuje pod videom!

Zdroj: Dnes24.sk

Program tradične otvorili pedagógovia školy. „Na úvod sme mali tanec jednej našej žiačky. O zábavu sa počas celej noci postaral dj. Pripravili sme si aj zaujímavé súťaže a v neposlednom rade tombolu. Spomenúť môžem napríklad súťaž o najlepší dámsky a pánsky retro kostým, ktorý vyhrali Nikola Černíkova a Filip Mihalovič,“ uviedla Bodzášová a doplnila, že takého plesy gymnázia s rôznou tematikou sa budú snažiť organizovať aj do budúcna.

Obrazom: Retro ples gymnazistov
25
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM