Filip Chudý Šport

Rozhodla smrteľná zbraň Považskej: Postup do semifinále je istý, VIDEO a FOTO

Hoci do konca nadstavbovej časti extraligy zostáva ešte päť kôl, Považskobystričania sa už teraz môžu tešiť na semifinále play-off.

Zdroj: Dnes24.sk

Hádzanári MŠK Považská Bystrica majú za sebou úspešný týždeň, po ktorom si priblížili druhé miesto v tabuľke po nadstavbe. Najprv v stredu vyhrali v dohrávke na pôde Nových Zámkoch 35:30 a v sobotu doma prevýšili Piešťany výsledkom 38:27. Vďaka tomu si už aj matematicky zabezpečili postup do semifinále play-off. Potešila ich tiež prehra Šale v Nových Zámkoch 30:39, keďže vďaka tomu majú päť kôl pred koncom na tohto súpera náskok troch bodov, čo môže byť rozhodujúci trhák v boji o druhé miesto. „Druhé miesto je náš cieľ. Bude to však ešte ťažké, keďže o prvú štvorku je veľký boj a každý duel bude ťažký. Zaváhanie Šale nám pomohlo, pričom ju nemôžeme napodobniť,“ povedal tréner MŠK Václav Straka.

„Je pozitívne, že už máme isté semifinále play-off. Ale stále hráme o to, z akej pozície doň pôjdeme. Preto je dôležitý každý zápas a bod. Nič jednoduché nás nečaká. Ukázalo sa to aj v úvode proti Piešťanom, keď sme boli prekvapivo nervózni, ale potom sme sa upokojili a zvyšok duelu bol v poriadku,“ vyjadril sa považskobystrický tréner.

Ten si začiatok sobotného stretnutia predstavoval lepšie, lenže chyby v útoku to nedovolili, preto hostia vtedy viedli viackrát o tri góly. „Potom sa však ukázala naša fyzická prevaha, na čom sme súpera zlomili. Na hráčoch po chorobe bol viditeľný krátkodobý výpadok, ale pomaly sa rozohrávajú,“ ozrejmil Straka, ktorý teraz bude pripravovať mužstvo na piatkový duel v Topoľčanoch (18:00), potom doma hostíme Nové Zámky (streda 13. marca o 18:00) a nasleduje Final Four Slovenského pohára v Košiciach, kde nás v semifinále čakajú Topoľčany.

Stanislava Pupíka teší, že už teraz splnili semifinálový cieľ, pričom novým je potvrdenie druhého miesta pred play-off. Preto ho tiež potešilo zaváhanie Šale, ktoré sme mu oznámili po zápase my. „Piešťany vedia hrať hádzanú, navyše majú v kádri viacerých kvalitných hráčov. Ukázali to aj u nás, keď v úvode dokonca viedli, ale som rád, že sme sa s tým vyrovnali a dotiahli duel do víťazného konca,“ povedala naša spojka.

Tá mala radosť aj z toho, že fanúšikovia ocenili ich pekné akcie. „Keď si vypracujete náskok, tak aj hráči si začnú viac veriť a môžu ukázať aj nejaké veci pre ľudí. Verím, že považskobystrické publikum sa teší z našej hry a chceme v tom pokračovať. V kabíne nemáme súťaž o najkrajší gól, len strelec 30. gólu to má za basu piva, čiže teraz sa za ňu poďakujeme Ljubovi Ivanicjovi,“ prezradil Pupík.

Hosťujúceho trénera Martina Nedorosta potešil len ich dobrý úvod, keď na našu postavenú obranu hrali po krajoch. „Potom si však neviem vysvetliť, prečo sme to začali tlačiť cez stred. Domácim sme dovolili zahrať v prvom polčase 8–9 trhákov. Považská Bystrica bola lepšia, hrala rýchle protiútoky, čo rozhodlo, veď je to jej smrteľná zbraň. Nám sa rozsypala v druhom polčase celá koncepcia hry, pričom nám nezachytali ani brankári,“ konštatoval tréner Piešťan.

MŠK Považská Bystrica – MHK Piešťany 38:27 (17:12)

MŠK: Kovačin, Dobroň – Pupík 3, Macháč 5, Sloboda, Bystrický 4, Ivanicja 6, Jurák 7, Tumidalský 1, Briatka 6, Oselský 1, Vallo, Hároník 2, Gardian 1, Lovíšek, Kozák 2
MHK: Kapša, Meluš, Drahovský – Minarovský 4, Bočkay, Michalka 7, Laho 4/3, Rakús 3, Szapu, Polakovič 6, Majerník 2, Macek 1, Stano, Halo, Jaššo
Rozhodovali: Cibere – Richvalský, vylúčení: 4 – 4, 7 m hody: 0/0 – 3/3, 450 divákov

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Považská Bystrica spečatila postup do play-off: Piešťanom nedala šancu
11
Galéria
Zdroj: Barbora Talačová

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM