JAB

Roztomilý kúsok novoveských škôlkarov: Prespievali známy song, toto vám spríjemní deň

Október je mesiacom úcty k starším. Nezabudli na to ani spišskonovoveskí škôlkari. Pre seniorov si pripravili k ich sviatku roztomilý kúsok.

Ilustračný obrázok k článku Roztomilý kúsok novoveských škôlkarov: Prespievali známy song, toto vám spríjemní deň
Zdroj: MŠ S. Tomášika

Spríjemniť chvíle seniorom chodia deti z Materskej školy S. Tomášika zo Spišskej Novej Vsi už pravidelne pri rôznych príležitostiach. Nemohli chýbať teda ani v októbri, ktorý je mesiacom úcty k starším.

Zdroj: YouTube.com

Ako nám prezradila riaditeľka spomínanej škôlky Eva Karaffová, myšlienka spolupráce s domovom dôchodcov sa im zapáčila už vlani. A starkí v domove dôchodcov podľa jej ďalších slov sú len radi, pretože deti im vždy vystúpením spríjemnia deň.

Po známom hite Hej, Sokoly si tentokrát pripravili škôlkari spolu s pedagogičkami ďalšiu známu pesničku a to od skupiny Sčamba s názvom Dedina.

„Pesničku sme vybrali spontánne. Chceli sme nejakú rytmickú pieseň, ktorá je známa a poznajú ju aj seniori. Je to pieseň veselá, rytmická, deti si ju ľahko zapamätali, text sme si trošku upravili,“ doplnila riaditeľka s tým, že nácvik trval približne týždeň a na akordeóne deti doprevádzala pani učiteľka Lucia Šefčíková.

„Starkí deťom tlieskali, bolo vidno, že sú šťastní, uvoľnení, povzbudzovali škôlkarov potleskom a padli tam aj slová chvály,“ zhodli sa pedagogičky.

V priloženom VIDEU sa môžete presvedčiť na vlastné oči a uši, ako to spišskonoveským škôlkarom išlo.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM