Peter Simon Správy

Tip na výlet v okolí Rožňavy: Dievčenská skala ponúka nádhernú scenériu, FOTO a VIDEO

Výlet s priateľmi či rodinou môže byť nezabudnuteľný. A netreba ísť ani ďaleko. Dievčenská skala sprostredkováva každému svojmu návštevníkovi nádherný výhľad, ktorý nájdete v našej galérii. Čo poviete?

Ilustračný obrázok k článku Tip na výlet v okolí Rožňavy: Dievčenská skala ponúka nádhernú scenériu, FOTO a VIDEO
12
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Teplé počasie láka ľudí do prírody. Rožňavčania si veru majú z čoho vyberať, veď okolie nášho mesta je plné krás. Kochať sa z neďalekých kopcov môžete aj priamo naším mestom. Odkiaľ je jeden z najkrajších výhľadov?

Vrch Dievčenská skala sa vypína na severnom okraji Silickej planiny medzi obcami Jovice a Krásnohorská Dlhá Lúka. Leží v nadmorskej výške 660 metrov. Zo skaly nádherne uvidíte Rožňavu a okolité obce. Zazriete aj hrad Krásna Hôrka, mauzóleum, či všetky okolité vrchy. Dobrým východiskovým bodom k skale sú Jovice, či už spomínaná Krásnohorská Dlhá Lúka, ak si však vyberiete prvú možnosť, v začiatkoch túry sa pripravte na strmšie stúpanie. Na planine je to už „pohoda“.

Keď raz tieto miesta navštívite, učarujú zaiste aj vám. Vychutnať si na nich môžete východ či zápas slnka, no napríklad aj romantický výlet s partnerom.

Zdroj: Facebook
Obrazom: Panoráma Rožňavy a okolia z Dievčenskej skaly
12
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM