Marek Vatraľ Kultúra

Trenčianski rockeri vo veľkom finále: Prebojujú sa na známy zahraničný festival? VIDEO

Trenčianska hudobná formácia Volume je známa aj vďaka svojej charitatívnej činnosti. Teraz chce zabojovať o účasť na prestížnom hudobnom festivale.

Zdroj: YouTube.com

Nie je to tak dávno, keď sme vás informovali, že trenčianska hudobná kapela Volume, ktorá ma na konte štyri albumy zorganizovala charitatívny koncert pod heslom hudba má spájať, hudba má pomáhať. Výťažok z koncertu v celkovej hodnote 1600 eur napokon venovali trenčianskej nemocnici, konkrétne primárke Neurologického oddelenia. V marci minulého roku tiež podporili Trenčiansky útulok pre psy sumou približne 1 400 eur.

Teraz majú pred sebou ďalšiu výzvu, nakoľko sa ocitli vo veľkom finále hlasovania o účasť na prestížnom českom hudobnom festivale Slavnosti břeclavského piva, ktorý patrí medzi najvyhľadávanejšie podujatia u našich moravských susedov. Svojou účasťou sa môžu zaradiť medzi také kapely ako Horkýže Slíže, Divokej Bill, The Paranoid či Iné Kafe.

Organizátori festivalu dajú podľa bubeníka kapely Ľubomíra Bobáka aj tento rok šancu mladým talentom."Vyh­lásili súťaž, do ktorej sa mohli zapojiť kapely zo Slovenska i z Čiech. Prihlásilo sa celkovo 40 hudobných zoskupení, ktoré mali záujem ukázať svoju show a zahrať si po boku uznávaných mien z československej hudobnej scény,“ vysvetlil Ľubo Bobák.

Spomedzi všetkých prihlásených kapiel z celého Slovenska a Čiech vybrala odborná porota podľa Ľuba do užšieho výberu len šesť hudobných zoskupení. „Momentálne prebieha hlasovanie a o tom, ktoré dve kapely z finálovej šestky dostanú príležitosť vystúpiť na festivale, pričom rozhoduje verejnosť,“ spresnil Bobák.

Trenčianskym rockerom z kapely Volume môžete pomôcť priamo TU. „Hlasovať je možné každých 24 hodín, a preto prosíme všetkých o podporu. Chceme nielen ukázať, že na rockovú scénu patríme, ale i reprezentovať naše mesto. Rock v Trenčíne nesmie spať a my sme tu na to, aby sme ho prebudili,“ uzavrel Bobák. Dať kapele svoj hlas môžete až do 24. februára 2019, a to každých 24 hodín jeden.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Foto: ilustračné

Pozrite si aj ďalšie videoklipy známych trenčianskych kapiel.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: YouTube.com
Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM