Adam Stečák Správy

Úžasná letecká šou prilákala tísicky fanúšikov vzdušných strojov, FOTO A VIDEO

Ďalší ročník Košických leteckých má nabitý program počas celého víkendu. Organizátori pripravili pre návštevníkov lákadlá leteckých kúskov.

Zdroj: Dnes24.sk

V metropole východu Košiciach sa opäť usporiadali letecké dni a fanúšikovia vzdušných strojov sa mohli tešiť z nabitého programu. Tento rok sa podujatie koná celý víkend, sobotu aj nedeľu 7. – 8. septembra 2019.

Show vo vzduchu

Brány areálu sa otvorili od 9:00 hodiny kde začal sprievodný program v zastúpení mažoretiek či tanečných skupín. Oficiálne otvorenie leteckých dní začalo o 11:00 hodine ukážkou legendárného československého lietadla L-29 Delfín.

Následne sa predviedol jeden z najlepších airpilotov v Európe Zoltán Veres, za ním poľský akrobatický pilot Maciej Pospieszyński na jeho EXTRA 330SC.

Na leteckých dňoch nemohol chýbať poľský akrobatický pilot Artur Kielak, ktorý je aj profesionálnym pilotom spoločnosti Ryanair a predviedol spolu so Zoltánom Veresom skupinovú akrobaciu, ktorá rozhodne stála zato. Energické a nabité adrenalínom!

Milovníci lietania a lietadiel okrem iného obdivovali aj akrobatickú ukážku na helikoptére MI-2 v podaní pilota Imrého Lajoša, celá show bola podčiarknutá pyrotechnickými efektmi.

Letecké dni sa nemohli zaobísť bez zoskokov parašutistov, ukážok polície na zlaňovaní z vrtuľníka či rekonštrukcie bojov z II.sv. vojny. Pre návštevníkov bol k dispozícií aj let vrtuľníkom, lietadlom, atrakcie pre deti v podaní skákacích hradov, trampolín, autodrómu a iných zaujímavých atrakcií.

Tisíce zvedavcov

Košické letecké dni sú jedným z najvýraznejšie podporovaných podujatí Košického samosprávneho kraja (KSK).

„Už vlani sme na Košickom leteckom dni zaznamenali extrémny úspech, navštívilo ho takmer 15-tisíc ľudí. Preto sme sa rozhodli, že podujatie rozšírime na dva dni. Vďaka spolupráci s Letiskom Košice, Aeroklubom Košice a Múzeom letectva čaká návštevníkov najväčšia letecká udalosť, aká sa na východe počas roka koná. Po minuloročnej skúsenosti sme sa tento rok snažili vylepšiť aj dopravu, takže verím, že na letecký deň nájde cestu každý a prekonáme aj minuloročný rekord v počte návštevníkov,“ povedal pred podujatím predseda KSK Rastislav Trnka.

Pre návštevníkov je pripravené veľké záchytné parkovisko, na ktoré sa dostanú od hlavnej prístupovej cesty k letisku. Parkovanie pri aeroklube ako vlani nebude možné.

„Zároveň nám Dopravný podnik mesta Košice prisľúbil zhustenie taktu linky MHD číslo 23, ktorá bude medzi 8.00 h a 19.00 h premávať každú štvrťhodinu,“ uviedol predseda Aeroklubu Košice Ján Magura.

Pre návštevníkov bude tiež pripravená kyvadlová doprava, ktorou sa môžu zdarma prepravovať medzi letiskom, areálom aeroklubu a Múzeom letectva.

Program Košických leteckých dní štartuje v sobotu aj v nedeľu o 11.00 h a končí sa o 18.00 h. V predaji sú jednodňové vstupenky aj dvojdňový variant. Informácie o programe podujatia nájdu záujemcovia na webe www.kosiceregion.com.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Košíc a okolia

V OBRAZOCH: Letecký deň Košice 2019
33
Galéria
Zdroj: Adam Stečák
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM