Veronika Ondo-Cholewová Správy

V Číne postavili urýchlene nemocnicu pacientom infikovaným koronavírusom, VIDEO

Nemocnicu vo Wu-chane postavili len za pár dní. Pre koronavírus uzavreli mesto aj cesty.

Zdroj: YouTube.com

Čínska armáda vysiela 1400 svojich zdravotníkov do prvej z dvoch nových nemocníc v meste Wu-chan, epicentre šírenia nového koronavírusu, ktorý si vyžiadal už vyše 300 obetí na životoch. Informovali o tom v nedeľu štátne médiá, píše agentúra DPA.

Kapacita 1000 lôžok

Nemocnicu Chuo-šen-šan, ktorú urýchlene vybudovali len za jeden týždeň na ošetrovanie pacientov infikovaných koronavírusom, majú otvoriť v pondelok a bude mať kapacitu 1000 lôžok, uviedla oficiálna tlačová agentúra Sinchua.

V tejto nemocnici budú pracovať zdravotníci z čínskej armády i jej univerzít, ako aj odborníci na prevenciu a kontrolu epidémií. Časť z nich už pred 17 rokmi pracovala počas epidémie ochorenia SARS v podobnej provizórnej nemocnici v Pekingu. Ďalší experti sa podieľali na boji proti ebole v Sierre Leone a Libérii.

Uzatvoria cesty

Čínske úrady medzitým oznámili nové opatrenia zamerané na uzavretie deväťmiliónového mesta Wen-čou na východnom pobreží krajiny, kde uzatvoria cesty a obmedzia pohyb obyvateľov. Rodiny budú môcť napríklad poslať z domu na nákup nevyhnutných potrieb len jedného svojho člena každé dva dni.

Ide o prvé takéto karanténne opatrenia mimo provincie Chu-pej, kde sa šírenie koronavírusu začalo a kde je uzavretých približne 14 miest vrátane provinčnej metropoly Wu-chan.

Agentúra Sinchua tiež informovala, že nový koronavírus 2019-nCoV by sa okrem kvapôčkovej infekcie mohol prenášať aj tráviacim systémom. Čínski vedci ho totiž objavili aj vo vzorkách stolice a výteroch z konečníka po zistení, že u niektorých pacientov sa objavila len hnačka namiesto obvyklej horúčky. Na výskume vo Wu-chane sa podieľali tamojšia univerzitná nemocnica a Virologický ústav Čínskej akadémie vied.

Pozrite si vo videu, ako nemocnicu vo Wu-chane postavili za pár dní a fotogalériu zo spomínaného miesta.

OBRAZOM: Nemocnicu v Číne urýchlene vybudovali len za jeden týždeň
8
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM