Peter Simon Správy

Veľkolepé privítanie: Henrieta Farkašová na rožňavskom námestí, FOTO a VIDEO!

Niekoľkonásobné víťazky zimných paralympijských hier prišli pred dav ľudí v Rožňave v historickom kabriolete. Čo nám prezradili, keď zišli z pódia?

Ilustračný obrázok k článku Veľkolepé privítanie: Henrieta Farkašová na rožňavskom námestí, FOTO a VIDEO!
48
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Rožňavčania privítali doma na Námestí baníkov svoju úspešnú rodáčku paralympioničku Henrietu Farkašovú aj s jej navádzačkou Natáliou Šubrtovou

Mesto Rožňava v piatok, 6. apríla 2018 o 16:00 hod. pripravilo v severnej časti Námestia baníkov privítanie niekoľkonásobnej víťazky zimných paralympijských hier 2018 v Pjongčangu, Henriety Farkašovej a Natálie Šubrtovej.

Tie na miesto dorazili v historickom kabriolete značky Škoda. Námestie bolo zaplnené stovkami dospelých i detí z materských, základných aj stredných škôl. Nechýbali parádne transparenty, ktoré si žiaci vyrobili v školách. Heňa, ako ju volajú priatelia a Natália vystúpili na pódium za veľkého potlesku. Na krku mali ovešané štyri zlaté a jednu striebornú medailu.

Henrieta prítomným priblížila uplynulú paralympiádu a jej priebeh. Približne hodinový program plný otázok, odpovedí, gratulácií a zápisu do kroniky mesta zakončila vytúžená autogramiáda.

Pozrite si v našej galérii fotky aj video z tohto podujatia v srdci Rožňavy.

Dostali kvety aj krištáľové plakety

„Pre privítanie niekoľkonásobnej víťazky zimných paralympijských hier sme sa rozhodli preto, lebo je to Rožňavčanka, a je výnimočná. Takéto skvelé výkony, ktoré obe slečny dosiahli si zaslúžia takúto akciu. Mesto pripravilo hlavne toto privítanie, na ktoré sa tešili aj materské a základné a stredné školy. Následne obe dostali krištáľové plakety, ďakovné listy a kytice kvetov. Natáliu budem ako primátor navrhovať na čestnú občianku mesta a Heňu chceme patrične finančne odmeniť,“ povedal pre náš web primátor Rožňavy, Pavol Burdiga.

Teší sa hlavne na rodinu a zákusky od mamky

Ako pre Rožňavu 24 prezradila Henrieta Farkašová, takéto privítanie ju naozaj príjemne prekvapilo. „Bolo to asi najkrajšie privítanie, ktoré som doteraz mala. Cítila som sa ako celebrita. Ďakujem každému, kto to spískal, aj všetkým, ktorí sem prišli. Od skončenia paralympiády som v Rožňave po prvýkrát, doma som ešte ani nebola. Deckám, ktoré sem prišli by som odkázala asi jediné, či je z malého, alebo veľkého mesta, dediny, keď má cieľ, odhodlanie a maká na sebe, tak to určite aj dosiahne a výsledky sa dostavia. Pri návrate do Rožňavy som sa tešila hlavne na svoju rodinu, a nejaké chutné jedlo a zákusky, ktoré mamka pečie a podeliť sa so svojou rodinou o zážitky zo súťaže,“ hovorí pre náš web Farkašová.

Ako Heňa doplnila, stať sa najúspešnejšou športovkyňou paralympiády je skvelý pocit. „Som rada, ten cieľ sme mali ozaj vysoký a ani vo sne by ma nenapadlo, že by som mohla tento titul získať. Je to príjemný bonus k celému výsledku,“ uviedla Heňa.

„Ja sa priznám, že pocitovo som tu ako doma. Sú tu srdeční ľudia aj pán primátor, je to príjemné, ale priznám sa, že Rožňavu veľmi nepoznám, teším sa a keď toho voľna bude viac, tak sem prídem, ako na východe hovoria aj na čavargy,“ hovorí s úsmevom pre náš web Natália Šubrtová a v zápätí dodáva, že ak im zdravie vydrží a budú mať dostatok financií, tak skúsia aj ďalšiu paralympiádu o štyri roky.

Video: Peter Simon / Zdroj: Facebook
Obrazom: Privítanie Henriety Farkašovej a Natálie Šubrtovej v Rožňave
48
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM