Jakub Forgács Správy

VIDEO a FOTO: Bystričania majú vlek rovno za panelákmi. Ľudí vozí zadarmo

V Bystrici vznikol unikátny projekt Ra2ňski. Vďaka partii dobrovoľníkov z Radvane nemusia Bystričania kvôli lyžovačke vytiahnuť päty z mesta.

Zdroj: Dnes24.sk

Na kopci na Kalinčiakovej v Radvani funguje vlek, no nie hocijaký. Nepatrí k známym lyžiarskym strediskám, ale je výsledkom snahy partie dobrovoľníkov z OZ Ra2ňski, ktorí ho postavili a prevádzkujú. Tento rok bol vlek spustený v stredu 9. januára.

„Myšlienka oživiť vlek skrsla už asi päť rokov dozadu, ako spomienka na detstvo. My sme tu ten vlek ako deti mali a jeho najväčšou výhodou bolo to, že sme bol rovno za panelákom,“ povedal pre spravodajský portál Bystrica 24 Michal Šepák z OZ Ra2ňski, ktoré bolo založené na podporu a financovanie tohto projektu.

"Neoficiálne funguje piaty rok, oficiálne tretí. Vlek, ktorý má dĺžku zhruba 160 metrov, sme zohnali cez internet z bazárového portálu, pokračoval Šepák, ktorý dodal, že za lístky sa u nich neplatí, ale kto chce, môže dobrovoľne prispieť.

Dobrovoľníci z OZ Ra2ňski sa tomuto projektu venujú ako hobby, vo svojom voľnom čase a nielen v zime, ale aj v lete, kedy treba svah vyčistiť od náletových drevín. „Náklady platíme z vlastnej výplaty, dobrovoľného vstupného a z dotácie,“ dodal Šepák, ktorý spomenul, že neskôr by radi zohnali aj techniku na umelé zasnežovanie.

Otváracie hodiny (v závislosti od počasia a snehových podmienok):

  • pondelok – piatok: od 16:00 do 19:00
  • sobota: od 10:00 do 19:00
  • nedeľa: od 13:00 do 19:00

Pozrite si zábery unikátneho vleku vo videu a v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Vďaka partii dobrovoľníkov sa Bystričania lyžujú priamo za panelákmi
11
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM