Jakub Forgács Správy

VIDEO a FOTO: Bystrickí parkouristi v akcii. Ukázali viac ako len krkolomné kúsky

Vedeli ste, že v Bystrici máme desiatky šikovných nadšencov umenia pohybu? Naši parkouristi teraz išli s kožou na trh a bolo sa veru na čo pozerať.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO a FOTO: Bystrickí parkouristi v akcii. Ukázali viac ako len krkolomné kúsky
54
Galéria
Zdroj: Slovak Freerun Family

O parkoure ste už možno počuli. O tom, že nejde len o bezduché skákanie cez múriky a zábradlia, presvedčili Bystričanov mladí nadšenci tejto nesúťažnej disciplíny. V telocvični ZŠ Narnia sa totiž v sobotu podvečer konala akcia Parkouristi Bystričanom, ktorú pripravili práve preto, aby svoju vášeň predstavili ľuďom.

Samotnú akciu, na ktorú bol vstup zdarma, spoločne pripravili parkouristi nielen z Banskej Bystrice, ale aj z Brusna, Hornej Mičinej či Polomky. Spolu s menšími deťmi z tréningov, ktoré sa prišli pozrieť na akciu, sa tu zišlo takmer 50 nadšencov umenia pohybu.

Na desiatky návštevníkov všetkých vekových kategórií čakal takmer hodinu dlhý program, v rámci ktorého sa mohli dozvedieť viac o parkoure, jeho histórii vo svete, ale aj v našom meste. Parkouristi návštevníkom priblížili svoj tréning aj cez komentované scénky či ukážky, ktoré boli často poňaté s humorom. Nezabudli spomenúť ani najdôležitejšie hodnoty, ktorými sa snažia riadiť, ako „buď silný, aby si bol užitočný“ či „nezanechaj stopu“.

Pomedzi scénky a hovorené slovo si návštevníci mohli pozrieť aj exhibície týchto šikovných mládežníkov s hudobným podmazom, ktoré boli asi najzaujímavejšou časťou programu. Po skončení oficiálneho program sa aj malí diváci rozbehli na drevené či penové prekážky a vyskúšali si parkourové techniky alebo ich zdolávali úplne spontánne, ako deti. Ľudia si tak z tejto milej akcie odniesli pestré zážitky.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z akcie Parkouristi Bystričanom ako aj video z jednej z exhibícií!

Zdroj: YouTube.com
V OBRAZOCH: Mladí Bystričania predviedli svoje parkourové umenie
54
Galéria
Zdroj: Slovak Freerun Family
Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM