VIDEO: Podľa stávkovej kancelárie je favoritom komunálnych volieb v Bratislave Matúš Vallo

V Bratislave to podľa bookmakera P. Boška spočiatku vyzeralo na vyrovnaný súboj medzi kandidátmi, a to súčasným primátorom I. Nesrovnalom, V. Mikom, M. Vallom a J. Mrvom.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Podľa stávkovej kancelárie je favoritom komunálnych volieb v Bratislave Matúš Vallo
Zdroj: TASR

Favoritom novembrových komunálnych volieb je spomedzi kandidátov na primátorov krajských miest podľa bookmakerov stávkovej kancelárie Tipsport v Bratislave Matúš Vallo a v Košiciach Jaroslav Polaček. V Prešove je to Andrea Turčanová, v Žiline Peter Fiabáne, v Trnave Peter Bročka, v Trenčíne Richard Rybníček, v Nitre Jozef Dvonč a v Banskej Bystrici Ján Nosko.

Spočiatku vyrovnaný súboj

Zástupcovia stávkovej kancelárie o tom informovali v stredu na tlačovej konferencii v Bratislave s tým, že už prijali 1000 tiketov a celkový vklad je na úrovni zhruba 43-tisíc eur. V Bratislave to podľa bookmakera Pavla Boška spočiatku vyzeralo na vyrovnaný súboj medzi kandidátmi, a to súčasným primátorom Ivom Nesrovnalom, Václavom Mikom, Matúšom Vallom a Jánom Mrvom.

„Vyrovnaný súboj sa postupne podľa vkladov klientov vyvinul tak, že v súčasnosti najväčším favoritom je Matúš Vallo s kurzom 1,9 a mal by to byť tesný súboj s Václavom Mikom, ktorý má kurz 3,0,“ spresnil Boško. Mrva s kurzom 4,5 je podľa neho už viac v závese a Nesrovnal s kurzom 13,0 na konci spomedzi štyroch favorizovaných kandidátov na primátora v Bratislave.

Ďalšie mestá

Jasní favoriti volieb sú podľa bookmakera v Banskej Bystrici, Trenčíne a v Trnave. „Tu nepredpokladáme väčší súboj,“ podotkol Boško. V Banskej Bystrici má kandidát Nosko kurz 1,02, nasledujú Igor Kašper s kurzom 12,00 a Peter Peuker i Jozef Sásik obaja s kurzom 45. V Trnave má Bročka kurz 1,02 a za ním nasledujú s kurzom 23,0 Marián Galbavý a s kurzom 25,0 Igor Válek.

„Zaujímavejšie to bude v Nitre. Kandiduje tam dlhoročný primátor Dvonč a je otázne, či dokáže obhájiť svoju pozíciu. Má tam podľa záujmu klientov jedného vážneho súpera – Mareka Hattasa,“ povedal Boško. Dvonč má kurz 1,45, Hattas 5,80 a za nimi nasleduje kandidát Ján Greššo s kurzom 10,0.

V Trenčíne je podľa Boška favoritom Richard Rybníček s kurzom 1,01. Za ním sú kandidáti Danica Birošová, Miloš Mičega a Ľubomír Žabár, všetci s kurzom 25,0.

„Veľmi otvorený súboj je v Prešove. Tam by to malo byť medzi súčasnou primátorkou Turčanovou (kurz 1,70) a Pavlom Hagyarim (kurz 3,20),“ spresnil bookmaker s tým, že stávkari favorizujú súčasnú primátorku. Tretím v poradí je v Prešove kandidát Richard Drutarovský s kurzom 10,0.

V Žiline to podľa stávkovej kancelárie vyzerá na volebný súboj medzi Petrom Fiabánem (kurz 1,65) a Patrikom Gromom (kurz 2,70). Za nimi nasleduje kandidát Martin Kapitulík (kurz 7,0).

„Zaujímavé je to v Košiciach. Kandiduje tu Jaroslav Polaček, ktorý mal nedávno veľkú kauzu. Tá však v rámci stávok nemala nejaký vplyv a favorizovaný je práve Polaček s kurzom 1,85,“ podotkol Boško. Za Polačekom nasledujú podľa stávkovej kancelárie kandidáti Alena Bašistová (kurz 7,0), Milan Lešňák i Martin Petruško (obaja s kurzom 8,0).

Ako tieto tipy nakoniec dopadnú, sa rozhodne v komunálnych voľbách v sobotu 10. novembra.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM