Z Bratislavy do Fony alebo 400 kilometrov na skladačke

Náš kolega, šéfredaktor z redakcie Fony.sk, sa vybral na cestu dlhú 400 kilometrov do vzdialenej dedinky Fony v Maďarsku. Svoju púť s charitatívnym rozmerom absolvuje na skladacom bicykli.

Ilustračný obrázok k článku Z Bratislavy do Fony alebo 400 kilometrov na skladačke
3
Galéria
Zdroj: fony.sk

Náš kolega Richard Hombauer, šéfredaktor redakcie Fony.sk, si dal za cieľ prejsť trasu z Bratislavy do dedinky Fony v Maďarsku na skladacom bicykli. Cesta, ktorá má aj charitatívny rozmer, by mu mala trvať 6 dní. Z hlavného mesta vyrazil dnes ráno.

S „mobilnou“ podporou

Do batoha si zbalil len to najpotrebnejšie. Keďže Fony.sk prinášajú novinky a recenzie zo sveta mobilných telefónov i smartfónov, okrem odhodlania sa bude Richard čo najviac spoliehať na techniku – Samsung Galaxy Note 9 a najnovšie inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch. Oba produkty bude testovať v reálnych podmienkach. „Zatiaľ som si len naplánoval hrubú trasu v Google Maps, netuším, kde budem jesť ani spať. Všetko to necháme na náhodu,“ prezradil Richard Hombauer pred cestou.

Na celú cestu si stanovil rozpočet 600 eur, vďaka zľave na bicykel mu zostali tri stovky na ubytovanie. "Keď mi pomôžete zohnať po ceste juhoslovenskými krkahájmi šesťkrát nocľah zadarmo – postačí mi hocijaká posteľ u kamaráta či starej mamy – každý deň venujem ušetrených 50 eur na Handbike pre Indiho, " obracia sa odhodlaný šéfredaktor redakcie Fony.sk na fanúšikov svojej stránky.

Handbike pre Indiho

Ľuboš Kondela, priateľmi nazývaný Indi, je človek, ktorý napriek obmedzenej pohyblivosti zapríčinenej detskou mozgovou obrnou vedie plnohodnotný život. Je otcom troch detí, živiteľom rodiny, aktívnym športovcom a dobrým priateľom. Okrem parašportov – boccia a rugby na vozíku – sa v poslednom čase venuje aj cyklošportu.

Zapožičaný handbike využíva na turisticko rekreačné, ale aj športové a praktické účely. Skúsenosť s hanbikom mu rozširuje možnosti zmysluplného života. „Pomôžme Indimu nadobudnúť vlastný handbike a prispejme tým k zlepšeniu jeho života. Nie každý má totiž také šťastie, že si môže kúpiť hocijaký bicykel a voziť sa na ňom ako zdravý človek. A veľmi sa mi páči, že aj napriek nepriazni osudu sa Indi nevzdáva. Aj preto si zaslúži našu pomoc,“ vyzýva Richard Hombauer.

Celú cestu zaznamená na Instagrame a Facebooku Fony.sk. „Budem sa snažiť držať hesla Do what you can't, ktorým sa tento rok riadi aj Samsung – hlavný partner projektu,“ hovorí odhodlaný cyklista.

Zdroj: Dnes24.sk
Z Fony do Fony
3
Galéria
Zdroj: fony.sk
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM