Žiarsky chlpáč na FOTKÁCH a VIDEU: Uštekaná atmosféra v parku

Psíci od výmyslu sveta, nevšedné disciplíny aj kúsky, pri ktorých sa zatajoval dych. Prinášame zábery aj kompletné výsledky zo žiarskeho parku.

Ilustračný obrázok k článku Žiarsky chlpáč na FOTKÁCH a VIDEU: Uštekaná atmosféra v parku
9
Galéria
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Súťažná výstava psíkov s názvom Žiarsky chlpáč, písala svoj ďalší ročník. Štvornohí miláčikovia a malí i veľkí psíčkari zaplnili uličky Parku Štefana Moysesa.

Trochu iná súťaž

Podujatie sa teší obľube i preto, že porotu nezaujímajú papiere o pôvode psov. Môžu sa ho teda zúčastniť i kríženci od výmyslu sveta, najdúsi či útulkáči.

Na chlpáčovi ide predovšetkým o príjemné psíčkarske stretnutia a tak i kategórie, v ktorých sa súžaží, bývajú trošku netypické. Porota vyberá okrem iného aj psí extrém, teda zvieratá, ktoré niečím výrazne pútajú pozornosť, či psíka, ktorý je najviac podobný svojmu majiteľovi. Parkom sa rozliehal štekot a výstava, ktorá dáva šancu každému psíkovi, prilákala aj cezpoľných súťažiacich.

Čísla, pri ktorých tuhla krv

Súťažiaci boli mimoriadne pestrou vzorkou už na prvý pohľad. Od poriadnych hafanov, ktorí svojim majiteľom siahali takmer po pás, až po drobcov do dvoch dlaní.

Novinkou tohto ročníka bol špeciálny predsúťažný program s názvom Búranie mýtov. Návštevníci si pozreli autentické cvičenie s bojovými plemenami, pričom cvičitelia ukazovali dobré vlastnosti plemien, ku ktorým majú mnohí predsudky.

Dramatických vystúpení sa ujali profesionáli, s argentínskymi dogami z chovnej stanice La Rosa De Inca a americkými pitbullteriérmi zo Strong Dogs Prievidza.

Víťazi Žiarsky chlpáč 2018

Kategória Miš maš – malé krížence
1. Žofka, 2. Tara. 3. Toby

Kategória Miš maš – stredné krížence
1. Aron, 2. Mia, Trixie

Kategória Miš maš – veľké krížence
1. Shawn, 2. Bety, 3. Huňo

Kategória Veteráni

1. Aisha, 2. Max, 3. Maci

Kategória Naj junior
1. Lili, 2. Twigy, 3. Kira

Kategória Psí extrém
1. Leo, 2. Mia, 3. Beky

Kategória Naj podoba psa s majiteľom
1. Bady, 2. Lili, 3. Cuky

Kategória Psí kus
1. Cookie, 2. Stela, 3. Kely

Kategória Najmilší bojovník
1. Bryan, 2. Modžo, 3. Leo

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM