Žilina je rozžiarená vianočným stromčekom: Vychutnajte si atmosféru na FOTO a VIDEO

V predvečer svätého Mikuláša sa v Žiline rozsvietil vianočný strom a postava biskupa rozdala deťom sladkosti. Advent je v plnom prúde.

Zdroj: Dnes24.sk

Po okružnej jazde žilinskými mestskými časťami a sídliskami zavítal sv. Mikuláš so svojím sprievodom aj na Mariánske námestie a spoločne s deťmi rozsvietil vianočný strom. V Žiline tak zavládla pravá adventná atmosféra.

Pred jeho príchodom na námestí v centre mesta vystúpili deti z Detského folklórneho súboru Cipovička, deti zo Základnej školy Hájik a spevácky zbor Rolničky z partnerského mesta Plzeň.

„Od dnes naše mesto dýcha tou pravou adventnou náladou. A hoci nám stále nenasnežilo, verím, že sa bude tohtoročný predvianočný čas niesť v pokojnom duchu. Rád by som zaželal všetkým Žilinčanom, ale i návštevníkom mesta príjemné prežitie tohto čarovného obdobia, veľa zdravia, šťastia a spokojnosti,“ poprial žilinský primátor Peter Fiabáne, a spoločne s deťmi privolal na pódium Mikuláša, ktorý svojou zázračnou palicou rozsvietil vianočný stromček.

V Žiline tak príchodom Mikuláša a rozsvietením stromčeka zavládla pravá vianočná atmosféra. Pozrite si fotografie a video z mikulášskeho predvečera, kedy sa rozsvietil vianočný strom a aj výzdoba mesta bola úplne ukončená.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

OBRAZOM: Predvečer sv. Mikuláša v Žiline
37
Galéria
Foto: Soňa Vanovčanová / Zdroj: zilina.dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM