Jakub Forgács Správy

Centrum Bystrice už rozvoniava dobrotami: Vianočné trhy odštartovali, VIDEO a FOTO

Aj vy si radi pochutíte na pečených podpecníkoch, lokšiach, punči či varenom vínku? Vybrali sme sa na vianočné trhy pod Urpínom.

Zdroj: Dnes24.sk

Prípravy v centre Bystrice už dlhšie nasvedčujú o blížiacich sa najkrajších sviatkoch roka. Ulice zdobí vianočná výzdoba a začiatkom týždňa na Námestí SNP pribudol, hoci po problémoch, aj vianočný stromček.

Bystričania sa v piatok dočkali aj obľúbených vianočných trhov. Viaceré stánky s občerstvením sa už otvorili, iné predajcovia ešte iba chystajú. Návštevníkom až do 2. januára ponúknu tepelne upravené mäsové výrobky, grilované oštiepky, podpecníky, pečené gaštany, medovníky, vianočné oblátky či trdelníky, ale aj obľúbený punč či varené víno.

O pár dní, od 6. decembra, budú súčasťou trhov aj stánky s remeselným a doplnkovým sortimentom ako keramika, výrobky z dreva, kože, kovu, šperky z rôznych materiálov a mnoho iných tematických predmetov.

Okrem BIO-riadu je počas trhov na Námestí SNP a pred Barbakanom aj posilnený zber komunálneho odpadu a k dispozícii sú tiež trojnožky na triedený odpad. Ekologickou novinkou sú aj vratné keramické hrnčeky, do ktorých si návštevníci môžu zakúpiť nápoje.

Zábery z tohtoročných vianočných trhov si môžete pozrieť na priloženom videu a vo fotogalérii!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Prvé zábery z bystrických vianočných trhov
15
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM