Ľubomír Hudačko Správy

Urobí s tým už mesto niečo? Ľudia sa zase vyhýbajú vode, podchod stále zateká, VIDEO

Stavba je v skúšobnej prevádzke. V poslednom čase však opäť v podchode predstaničného priestoru v Prešove zateká a ľudia sa musia vyhýbať vode na dlážke.

Zdroj: Dnes24.sk

Kolaudácia bola zahájená, avšak mesto Prešov na základe požiadaviek OR HaZZ rieši úpravy v súvislosti s požiarnou bezpečnosťou stavby.

Nie sú jej dôsledkom

„Požiadavky OR HaZZ boli zamerané na to, aby bola riešená evakuácia osôb nielen z časti podchodu, ale aj z časti priestorov ŽSR (vestibulu), nakoľko tento priestor priamo nadväzuje na rekonštruovaný podchod vo vlastníctve mesta Prešov,“ uviedol pre Dnes 24 hovorca mesta Vladimír Tomek.

Potvrdil však, že vzniknuté problémy, teda zatekanie vody, nie sú dôsledkom súčasnej rekonštrukcie.

„Aktivity, ktoré realizoval zhotoviteľ, boli nad rámec zákazky. Stavba je pritom momentálne v skúšobnej prevádzke,“ vysvetlil ďalej Tomek.

Ako hovorca dodal, v čase spracovávania projektovej dokumentácie k modernizácii a rekonštrukcii predstaničného priestoru nebola riešená oprava vozovky, nakoľko bola v tom čase vyhlásená na území mesta Prešov mimoriadna situácia.

Oprava vozovky

„S najväčšou pravdepodobnosťou vzniká problém v izolácii podchodu, ktorá je zastaraná. Mesto Prešov pracuje na príprave komplexného riešenia, vrátane opravy vozovky nad podchodom,“ priznáva ďalej prešovská radnica.

V obrazoch a na videu si pozrite aj detaily k problémovému podchodu v predstaničnom priestore. Kliknite si naše galérie.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Obrazom: Vo vestibule železničnej stanice opäť kvapká voda
5
Galéria
Foto: Ľubomír Hudačko
Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM