Martin Sýkora Správy

Jazdíte na babette? Toto všetko by ste mali nosiť so sebou a nie je toho málo!

Kto by nepoznal legendárnu babettu? Pod Tatrami nie je ničím neobvyklým. Viete však, čo všetko musíte pri jazde na tomto stroji mať so sebou?

Ilustračný obrázok k článku Jazdíte na babette? Toto všetko by ste mali nosiť so sebou a nie je toho málo!
Zdroj: Dnes24.sk

Babetta ešte žije! Nie je ju síce vídavať na cestách tak často, ako kedysi, ale určite neupadla do zabudnutia. Malý šikovný stroj, ktorý šetrí vaše nohy si môžete kúpiť do 400 eur. Vedeli ste však, aké veľké vrecko na doklady je potrebné, aby vám tam vošli všetky doklady?

„Pri vedení motocykla babetta je vodič povinný mať pri sebe platný vodičský preukaz so zapísaným vodičským oprávnením AM a technické osvedčenie,“ vysvetlili dopravní policajti na FB stránke slovenskej polície.

Ak si však myslíte, že je to všetko, mýlite sa. „V prípade, ak je motocykel evidovaný v evidencii vozidiel, musí mať evidenčné číslo a osvedčenie o evidencii vozidla,“ doplnili policajti. Vo vrecku na doklady je ešte potrebné mať potvrdenie o poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. Nuž a na hlavne treba mať to najpodstatnejšie – upevnenú prilbu, určenú pre motocyklistov. Jedno je však isté – babetta je stále živá!

Zdroj: Facebook
Zdroj: poprad.dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM