Veronika Ondo-Cholewová Správy

Netradičná súťaž na námestí: Táto recesia je slovenskou raritou, VIDEO

Recesistická silvestrovská súťaž sa konala v Michalovciach posledný deň v roku 2019 a my poznáme víťaza. Podujatie je slovenskou raritou.

Zdroj: Facebook

Recesistická silvestrovská súťaž vo vystreľovaní zátok z fliaš šumivého vína sa v utorok 31. 12. 2019 konala v Michalovciach 20-krát.

Zapojilo sa do nej 79 súťažiacich a najväčšou vzdialenosťou, do akej zátka doletela, bolo 24,95 metra. Informovala o tom Gabriela Kovtunová z organizačného odboru michalovského mestského úradu.

Víťaz

Víťazným strelcom jubilejného ročníka netradičnej súťaže sa stal Ladislav Bujdoš. Jeho zátka predstihla druhú v poradí o 2,4 metra. Spomedzi 11 zúčastnených žien bola najšikovnejšou Viktória Doričová. Zátka z jej šumivého vína dopadla do vzdialenosti 21,25 metra.

Rekordnou vzdialenosťou v 20-ročnej histórii súťaže, do akej vystrelená zátka doletela, bolo 31 metrov. Dosiahol ju Pavol Tóth v roku 2005.

Slovenská rarita

Podujatie vzniklo v záhradkárskej osade Topole, kde sa konalo prvých sedem ročníkov, na Námestí osloboditeľov v Michalovciach sa realizuje od roku 2007. Podľa organizátorov ide o slovenskú raritu.

Pozrite si aj archívne zábery z tejto súťaže nižšie a nezabudnite si pozrieť aj VIDEO.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Spomínate si, keď michalovským námestím tiekol šampus? Tento rok bude iný!
19
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: archív

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM