Správy

Pamätáte si? Toto bol v 80-tych rokoch veľký hit a klip natáčali v Humennom!

Niekdajší hit môže byť niektorým známy, iní ho objavia práve teraz... Pre Humenčanov a spol. má však špeciálny náboj! Práve v našom meste k nemu natáčali klip.

Ilustračný obrázok k článku Pamätáte si? Toto bol v 80-tych rokoch veľký hit a klip natáčali v Humennom!
Zdroj: Dnes24.sk

Pred 35 rokmi uzrela svetlo sveta bardejovská rocková kapela Projekt. V osemdesiatych rokoch zaznamenala mnohé úspechy a zažívala svoju najväčšiu slávu. Vyhrávala i viaceré súťaže. A aj keď s väčšími obmenami, skupina funguje dodnes.

Z čias jej najväčšej slávy pochádza aj hit Kto vraví, že nám nezáleží. Zaujímavosťou je, že klip k tejto pesničke bol natáčaný práve v Humennom a tak teraz po rokoch, môžu Humenčania objaviť staré zábery svojho mesta z roku 1984.

„V Humennom bola v tom období Krajská prehliadka Politickej piesne – Projekt hral ako hosť,“ priblížil pre náš portál gitarista skupiny Marián Šoth s tým, že štátna televízia využila miesto a natočila s nimi klip.

A čo koncertné spomienky na naše mesto? „V Humennom sme hrali asi v 1985. Spolu­pracovali sme s Mocákovcami, mali výbornú kapelu,“ uviedol M. Šoth, ktorý pôsobí v kapele od jej vzniku až dodnes. Projekt má v súčasnosti štyroch členov.

Pozrite si videoklip, v ktorom sa za hudobnou skupinou vyníma Laborec i Sídlisko III v Humennom.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM