Správy

Zbierka na mestskom úrade: Aj na vianočnú kapustnicu v osade Angi mlyn, VIDEO

Vianočnú kapustnicu pre sociálne slabších obyvateľov chce michalovská samospráva financovať prostredníctvom zbierky. A to v rámci aktivity Giving Tuesday – Darovací utorok.

Zdroj: Dnes24.sk

Vianočnú kapustnicu pre sociálne slabších obyvateľov chce michalovská samospráva i tento rok financovať prostredníctvom zbierky v rámci aktivity Giving Tuesday – Darovací utorok. Odmenou pre darcov, ktorí v utorok do zbierky na rôznych miestach v meste prispejú, sú mydielka vlastnoručne vyrobené klientmi komunitného centra z lokality Angi mlyn.

Jedlo pred Vianocami

Michalovská samospráva chce v predvianočnom čase kapustnicou pohostiť marginalizovaných obyvateľov z rómskej osady nachádzajúcej sa v uvedenej lokalite.

„V minulom roku sa nám pri takejto akcii podarilo vyzbierať 150 eur na vianočnú kapustnicu. V tomto roku sme si dali za cieľ minimálne 500 eur, aby tej kapustnice bolo dosť, lebo obyvateľov v tejto osade je pomerne veľa. Boli by sme radi, aby ktokoľvek, kto príde, sa mohol nasýtiť pred Vianocami,“ uviedla vedúca referátu komunikácie, propagácie a kultúry mestského úradu Iveta Palečková.

Doplnila, že pokiaľ to vyzbierané finančné prostriedky dovolia, radi by tiež zo zisku nakúpili ponožky pre bezdomovcov. Mesto tejto skupine obyvateľstva medzičasom postavilo na Staničnej ulici stan.

Mydielko pre darcov

Do zbierky, ktorú mesto v utorok realizuje, sú podľa Palečkovej ďalších slov zapojené všetky organizácie zriadené mestom. Michalovčania na ňu môžu prispieť v technických a záhradníckych službách, v mestskom kultúrnom stredisku, v mestskej televízii, v detských jasliach a v obidvoch budovách mestského úradu.

Darcov, ktorí na vianočnú kapustnicu prispejú, odmenia mydielkami z kozieho mlieka. Ako povedala odborná garantka komunitného centra Alena Simiková, 920 kusov mydielok vyrobili klienti centra, prevažne deti a ženy.

V osade

Vianočnú kapustnicu bude komunitné centrum v spolupráci s terénnymi sociálnymi pracovníkmi rozdávať v osade Angi mlyn v stredu 11. decembra už tretí rok. Podľa slov Simikovej sa 300 porcií, ktoré mali pripravené minulý rok, rozdalo počas jednej hodiny. Kapustnicu budú variť v komunitnom centre s pomocou miestnych obyvateľov.

Klientelu Komunitného centra Michalovce tvoria prevažne deti, ale podľa Simikovej ho navštevujú aj dospelí. Na báze dobrovoľnosti sa na jeho aktivitách zúčastňuje približne 300 klientov. Rómska osada má spolu 1200 až 1500 obyvateľov.

Pozrite si aj fotogalériu zo zbierky na mestskom úrade.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zbierka vo vestibule mestského úradu poputuje na vianočnú kapustnicu do osady
8
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM